Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 16 marca 2021, 12:21

EVE Anywhere pozwoli grać w EVE Online przez przeglądarkę

Zespół CCP Games uruchomił betę EVE Anywhere, czyli streamingowej usługi, która pozwala grać w EVE Online w przeglądarce.

Studio CCP Games rozpoczęło beta-testy EVE Anywhere, czyli projektu pozwalającego na zabawę w kosmiczne MMO EVE Online z poziomu przeglądarki. W tym celu wykorzystano technologię streamingu, wzorem np. Google Stadia czy GeForce Now, co ma umożliwić zabawę w rozdzielczości 1080p i z 60 klatkami na sekundę, niezależnie od mocy naszego sprzętu.

Wspierane są przeglądarki Chrome, Firefox, Edge oraz Safari. Na razie w zabawie mogą wziąć udział tylko gracze ze Stanów Zjednoczonych. Pierwsze testy zorganizowano już jakiś czas temu, również w USA, ale wtedy zaproszono do nich tylko wybrane osoby. Tym razem rozszerzono je na wszystkich zainteresowanych z tego kraju opłacających abonament Omega. Reszta użytkowników musi poczekać na zaproszenie od deweloperów.

Na razie nie wiadomo, kiedy EVE Anywhere zostanie udostępnione dla graczy z innych krajów. Nie wiemy również, czy pełna wersja będzie wymagała dodatkowych opłat.

CCP Games chce, aby EVE Anywhere było nie tylko dodatkową opcją dla weteranów, ale również ułatwiało rozpoczęcie przygody z grą nowicjuszom. Projekt wydaje się dobrze spełniać to drugie zadanie. Deweloperzy poinformowali bowiem, że w dotychczasowych testach zauważyli, iż dzięki tej usłudze żółtodzioby zostają w EVE Online dłużej i częściej decydują się być pełnoprawnymi pilotami, na stałe dołączając do społeczności.

  1. Oficjalna strona gry
  2. Dlaczego ludzie grają w EVE Online? A czemu mieliby grać w cokolwiek innego?