Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 24 stycznia 2014, 09:38

Kingdom Come: Deliverance – mix Skyrima z Mount & Blade sfinansowany w niecałe dwa dni!

Czeskie studio Warhorse uruchomiło dwa dni temu zbiórkę na Kickstarterze z prośbą o finansowe wsparcie ich projektu – historycznego RPG Kingdom Come: Deliverance. Już wczoraj wieczorem tytuł zebrał postulowaną kwotę 300 tys. funtów. W ten sposób Czesi chcą przekonać do swojej gry m.in. swojego inwestora.

Twórcy obiecują m.in rozbudowany system jazdy konnej. - Kingdom Come: Deliverance – mix Skyrima z Mount & Blade sfinansowany w niecałe dwa dni! - wiadomość - 2014-01-24
Twórcy obiecują m.in rozbudowany system jazdy konnej.
Kingdom Come: Deliverance:
  • Historyczna gra RPG od twórców Mafii, określana przez nich jako Dungeons & No Dragons.
  • Autorzy wzorują się m.in. na Skyrim, Mount and Blade i Wiedźminie.
  • Gra zebrała kwotę 300 tys. funtów na Kickstarterze w mniej niż dwa dni.
  • Celem zbiórki na Kickstarterze jest potwierdzenie inwestorowi, że na gry tego typu jest zainteresowanie wśród graczy.

Niezależne czeskie studio Warhorse ma powody do radości. W środę ruszyła zbiórka na Kickstarterze, za pomocą której gracze mogą wesprzeć pierwszy projekt młodego zespołu – historycznego RPG-a Kingdom Come: Deliverance. Twórcy poprosili o 300 tys. funtów i zebrali tę kwotę w niespełna dwa dni. Czyżby szykował nam się kolejny wielki sukces na Kickstarterze? Dla autorów gry ważne jest jednak coś innego – w ten sposób chcą przekonać swojego prywatnego inwestora do dalszego wsparcia projektu.

  1. Kickstarter gry Kingdom Come: Deliverance

Yeah! Thanks!!!! – napisali przedstawiciele Warhorse Studios wczoraj przed 23:00 na Twitterze. Trudno dziwić się ich radości.

Warhorse to czeskie, niezależne studio, w którego skład wchodzą m.in. twórcy popularnej Mafii. W początkowym okresie zespół deweloperski wsparł kwotą 4 milionów dolarów jeden z najbogatszych Czechów, Zdeněk Bakala. Dzięki temu zaprezentowany projekt gry był dopracowany i dobrze przemyślany. Gdy w pewnym momencie autorzy Kingdom Come: Deliverance rozpoczęli poszukiwania przyszłych wydawców i inwestorów, okazało się, że wcale nie jest to takie proste. Usłyszeli, że taka gra nie zainteresuje amerykańskich odbiorców, a na projekty pozbawione modelu free-to-play ciężko będzie zdobyć pożyczkę. Kickstarter jest więc dla Czechów nie tyle sposobem na sfinansowanie historycznego RPG-a, co pokazaniem obecnemu inwertorowi, że wśród graczy jest spore zainteresowanie na tego typu produkcje, a więc warto włożyć w projekt dodatkowe środki. Już dzisiaj można powiedzieć, że Warhorse Studios odniosło sukces, a przed nami przecież jeszcze 27 dni zbiórki!

Przypomnijmy, że o Kingdom Come: Deliverance zrobiło się głośno zaledwie kilka dni temu. Wtedy to ogłoszono powstawanie historycznego RPG z otwartym światem, którego akcja ma miejsce w Europie Środkowej na początku XV wieku. Autorzy trafili w gusta wielu graczy od razu przedstawiając dopracowany projekt realistycznej gry łączącej w sobie elementy znane z takich kultowych tytułów, jak Skyrim czy Mount and Blade. W środę Warhorse Studios uruchomiło zbiórkę na platformie Kickstarter.

Kingdom Come: Deliverance wstępnie zapowiedziano na koniec 2015 roku. Tytuł ukaże się na komputerach PC i konsolach nowej generacji.

  1. Oficjalna strona gry Kingdom Come: Deliverance