Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 11 kwietnia 2024, 22:00

autor: Maciej Gaffke

Kingdom Come: Deliverance 2 nadchodzi. Zapowiedź pokazu Warhorse Studios nie pozostawia złudzeń

Prawdopodobnie za tydzień obejrzymy pierwszy trailer Kingdom Come: Deliverance 2. Studio Warhorse zapowiedziało w mediach społecznościowych ujawnienie nowej gry.

Źródło fot. Warhorse Studios
i

AKTUALIZACJA

Tom Henderson, jeden z najbardziej znanych i uznanych informatorów branży gier, twierdzi, że nową produkcją studia Warhorse rzeczywiście jest Kingdom Come: Deliverance 2. Mimo to zalecamy, aby z fanfarami wstrzymać się do oficjalnej zapowiedzi lub ujawnienia jakichkolwiek dodatkowych szczegółów.

Oryginalna wiadomość (12 kwietnia)

Wygląda na to, że już niedługo dostaniemy pierwszy trailer kontynuacji Kingdom Come: Deliverance. Twórcy tego średniowiecznego RPG-a opublikowali dziś informację o oficjalnym ujawnieniu nowej gry – więcej szczegółów mamy otrzymać 18 kwietnia o godzinie 20:00 w serwisach YouTube i Twitch.

Źródło: Warhorse Studios / X.
Źródło: Warhorse Studios / X.

Powyższa grafika raczej nie pozostawia wątpliwości, że „nową gra” od czeskiego Warhorse Studios będzie druga odsłona popularnego średniowiecznego RPG Kingdom Come: Deliverance. Innej możliwości pod uwagę nie bierze również większość osób komentujących powyższy tweet, które wydają się bardzo podekscytowane ewentualną kontynuacją przygód Henryka.

Przypomnijmy, że Kingdom Come zadebiutowało w lutym 2018 roku na PC, PlayStation 4 i Xboxie One (w zeszłym miesiącu tytuł trafił też na Nintendo Switch). Od tego czasu produkcja naszych południowych sąsiadów doczekała się aż 121 tysięcy recenzji od użytkowników Steama, z których aż 83% pozytywnie ją ocenia.

Od momentu debiutu ta świetnie przyjęta gra rozeszła się w ponad 6 milionach egzemplarzy. Twórcy ujawnili tę informację w lutym, kiedy to świętowano 6. rocznicę obecności tytułu na rynku.

Przypomnijmy, że akcja Kingdom Come: Deliverance rozgrywa się w Europie Środkowej kilkanaście lat przed wojnami husyckimi (XV wiek). My wcielamy się zaś w Henryka, chcącego zemścić się na ludziach, którzy zniszczyli jego wioskę.

  1. Recenzja gry Kingdom Come: Deliverance – między Gothikiem a Wiedźminem
  2. Kingdom Come Deliverance – poradnik do gry

Maciej Gaffke

Maciej Gaffke

W GRYOnline.pl zajmuje się głównie newsowaniem. Ukończył filologię polską (I stopień) oraz krajoznawstwo i turystykę historyczną (II stopień) na Uniwersytecie Gdańskim, co wiążę się z jego innymi, „pozagrowymi” zainteresowaniami – historią, książkami, podróżami. Jeśli zaś chodzi o same gry wideo – kiedyś wielbiciel FPS-ów, teraz nawrócony na przygodowe gry akcji. Poza tym interesuje się też bijatykami (szczególnie Mortal Kombat), RPG-ami oraz wszystkimi tytułami nastawionymi na pojedynczego gracza. Od czasu do czasu lubi również pograć w tenisa, siatkówkę czy piłkę nożną. Dumny mieszkaniec Pomorza i Pucka.

więcej