Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 12 grudnia 2007, 11:15

Kiedy doczekamy się kolejnej części serii Knights of the Old Republic?

Nie przemijają plotki na temat powstania kolejnego KotORa, czyli nowej części Star Wars: Knights of the Old Republic.

Nie przemijają plotki na temat powstania kolejnego KotORa, czyli nowej części Star Wars: Knights of the Old Republic. Wciąż nie wiadomo czy będzie to na pewno gra typu MMORPG czy też po prostu trzecia część serii, choć ostatnio tu i ówdzie można było wyczytać, iż ta znana marka zostanie podzielona pomiędzy dwie firmy. KotORem miałby zająć się zespół Obsidian Entertainment, który już, nomen omen z Rycerzami Jedi miał do czynienia przy okazji produkcji drugiej części.

Mający swoją siedzibę w Kanadzie Bioware, miałby natomiast zająć się produkcją gry MMO osadzonej w okresie świetności Starej Republiki, cztery tysiące lat przed wydarzeniami znanymi z filmów kinowych. Śladem mogącym naprowadzić nas do odkrycia prawdy jest fakt poinformowania opinii publicznej przez firmę Mogware o zakupie przez Bioware ich technologii po części automatyzującej i ułatwiającej produkcję gier video. Zestaw narzędzi przeznaczony ma być dla niezapowiedzianego jeszcze tytułu wykorzystującego silnik Unreal 3.

Oczywiście powyższa informacja niekoniecznie dotyczyć musi nowej gry z cyklu Gwiezdnych Wojen. Mass Effect, ostatni hit ze stajni Bioware wydany na konsolę Xbox 360, już wcześniej zapowiedziany został jako trylogia. Być może technologia Mog potrzebna jest do trwających właśnie prac nad drugą częścią tej kosmicznej sagi.

Przypomnijmy również, że nad grą MMO pracuje teksański oddział firmy, mający swoją siedzibę w Austin. Niestety, pomimo upływu półtora roku od momentu powstania wciąż nie wiemy, nad jakim konkretnie tytułem skupiają się jego pracownicy. Pewnikiem natomiast jest użycie przez nich silnika HeroEngine, opracowanego w laboratoriach Simutronicks i wykorzystanego przy innej produkcji MMO, Hero’s Journey.

Jak zwykle w przypadku plotek musimy poczekać z ich potwierdzeniem na oficjalne oświadczenia. Trudno powiedzieć kiedy mogłoby to nastąpić, ale najbliższym godnym uwagi terminem wydaje się być przyszłoroczna impreza pod nazwą GDC, czyli Games Developers Conference odbywająca się pomiędzy 18 a 22 lutego.