Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 27 marca 2015, 16:50

autor: Draug

Kholat – polski eksploracyjny horror opóźniony o półtora miesiąca

Na niecały miesiąc przed planowaną kwietniową premierą firma IMGN.PRO poinformowała, że debiut gry Kholat został opóźniony. Twórcy potrzebują dodatkowe półtora miesiąca na doszlifowanie tej obiecującej eksploracyjnej przygodówki w klimacie horroru.

Po ostatnich wrażeniach Heda z wizyty w Bielsku-Białej, wydawało się, że Kholat jest już na prostej drodze do kwietniowej premiery, ale okazuje się, że tytuł potrzebuje jeszcze trochę pracy. Firma IMGN.PRO oświadczyła, że ta obiecująca eksploracyjna przygodówka grozy zadebiutuje nie 24 kwietnia, jak dotychczas planowano, lecz 10 czerwca 2015 roku. Powód jest prozaiczny – chęć doszlifowania gry, wyeliminowania jak największej liczby błędów i zapięcia wszystkiego na ostatni guzik, by wypuścić produkt możliwie najbliższy ideału. Łukasz Kubiak, scenarzysta Kholat i współwłaściciel IMGN.PRO, tłumaczy zaistniałą sytuację w następujący sposób:

”Nasza decyzja o przesunięciu premiery Kholat wynika z szacunku jakim darzymy graczy, dlatego nie mogliśmy pozwolić sobie na dostarczenie gry niedoszlifowanej w jakimkolwiek wymiarze. Jako niezależne studio dysponujemy komfortem, który daje nam możliwość podjęcia takich działań, bez względu na zewnętrzną presję wydawniczą. Aktualnie Kholat jest już niemal ukończony, a dodatkowy uzyskany czas zostanie poświęcony na testy, optymalizację oraz eliminację błędów.” [zachowano pisownię oryginalną]

Ponadto twórcy przyrzekli, że to już ostatnie opóźnienie i później niż w czerwcu Kholat na pewno nie zadebiutuje. Cóż, CD Projekt RED składał podobne obietnice przed ostatnią obsuwą Wiedźmina 3, ale wierzmy, że ekipa z Bielska-Białej oszacowała czas potrzebny na dokończenie produkcji lepiej niż „REDzi”.

Jeśli zastanawiacie się, czy jest na co czekać, polecam Waszej uwadze wspomniany tekst Heda, w którym dzieli się on wrażeniami z kilkugodzinnej sesji z omawianą produkcją, spędzonej niecały miesiąc temu w siedzibie IMGN.PRO:

Jednocześnie spieszę poinformować, że konkurs związany z wyborem okładki pudełkowego wydania gry Kholat został dzisiaj zakończony. Listę zwycięzców sprawdzicie w tym miejscu (post nr 257).