Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 23 maja 2017, 21:13

autor: Góral

Keystone nową grą twórców Warframe

Studio Digital Extremes, znane z popularnej gry free-to-play Warframe, zapowiedziało pierwszoosobową strzelankę Keystone. Z ujawnionego opisu wynika, że będzie to konkurencja dla Paladins: Champions of the Realm.

Studio Digital Extremes zapowiedziało swój kolejny projekt – darmową strzelankę Keystone. W krótkim komunikacie wyjaśniono, że firma utworzyła drugi zespół, którego zadaniem było stworzenie nowego projektu free-to-play. Efektem prac deweloperów jest sieciowy FPS, w którym gracze przemierzać będą wieloświat, a wszystko za sprawą tajemniczej gry planszowej. Podczas rozgrywki wykorzystamy talie tworzone z kart zapewniających rozmaite korzyści, w tym nadzwyczajne moce i bronie. Całość ma charakteryzować styl retro z lat 70. XX wieku. Na oficjalnej stronie Keystone możecie zapisać się do zamkniętych testów alfa, które odbędą się w tym tygodniu (26-29 maja).

Keystone nową grą twórców Warframe - ilustracja #1

Z opisu wyłania się obraz czegoś w stylu Paladins: Champions of the Realm, które z kolei nazywane jest „darmowym Overwatchem. Jak widać, produkcja Blizzarda trochę namieszała na rynku i kolejny deweloper chce ugryźć kawałek tortu zarezerwowanego dla tego typu strzelanek. Ekipa Digital Extremes ma na swoim koncie kilka udanych tytułów, w tym jedną z ciekawszych gier free-to-play Warframe oraz FPS-a The Darkness II. Z Keystone może więc wyjść coś naprawdę interesującego, zwłaszcza że studio zamierza mocno współpracować ze społecznością.

Digital Extremes to kanadyjskie studio założone w 1993 roku przez Jamesa Schmalza. Oprócz wspomnianych dwóch gier, firma zrobiła też multiplayer do BioShocka 2, wyprodukowała do spółki ze studiem n-Space RPG Sword Coast Legends oraz pomagała słynnemu Epic Games w pracach nad serią Unreal. W 2014 roku deweloper został sprzedany japońskiemu holdingowi Leyou.