Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 23 maja 2017, 21:51

Mario i Kórliki spotkają się w Mario + Rabbids: Kingdom Battle

O tym, że Mario i Kórliki spotkają się we wspólnej grze wideo, krążyły słuchy od dłuższego czasu. Pomimo że wciąż nie zostało to potwierdzone przez Ubisoft i Nintendo, niebawem powinniśmy być świadkami oficjalnej zapowiedzi Mario + Rabbids: Kingdom Battle.

Jak informuje serwis Nintendo World Report, Ubisoft i Nintendo przygotowują się do oficjalnej zapowiedzi Mario + Rabbids: Kingdom Battle zmierzającego na konsolę Nintendo Switch. Produkcja, o której po raz pierwszy usłyszeliśmy w listopadzie 2016 roku, ma reprezentować gatunek RPG, a przewodnią rolę odegrają w niej starcia z przeciwnikami. Tytuł ma zostać oficjalnie zapowiedziany na tegorocznych targach E3, a jego premiera jest podobno planowana na sierpień lub wrzesień bieżącego roku.

Wygląda na to, że fani Mario i Kórlików jeszcze w tym roku będą mogli cieszyć się z nowej gry. - Mario i Kórliki spotkają się w Mario + Rabbids: Kingdom Battle - wiadomość - 2017-05-24
Wygląda na to, że fani Mario i Kórlików jeszcze w tym roku będą mogli cieszyć się z nowej gry.

Jak wynika z ujawnionych informacji, wyżej wspomniane potyczki mają zajmować około 65% rozgrywki – pozostała część zabawy będzie poświęcona eksploracji czterech różnorodnych światów i rozwiązywaniu zagadek. Po raz pierwszy w historii gier z wąsatym hydraulikiem w roli głównej, w starciach zrobimy użytek z broni palnej (oręż ma być podatny na ulepszenia). Turowa walka ma zyskać taktyczny, czy wręcz strategiczny wymiar, a oprócz rozgrywki w trybie solo, tytuł ma umożliwić zmagania w towarzystwie kompana. Do naszej dyspozycji zostanie oddana ósemka bohaterów: Mario, Luigi, Yoshi, Peach oraz czwórka tytułowych Kórlików.

Przygoda ma nam wystarczyć na około dwadzieścia godzin, natomiast wysoką jakość oprawy graficznej zagwarantuje technologia Snowdrop – deweloperzy z Ubisoft Paris i Ubisoft Milan wykorzystają silnik opracowany na potrzeby Tom Clancy’s The Division. Co ciekawe, wydanie gry weźmie na swoje barki francuska firma, a nie japoński gigant.

Poniżej znajdziecie materiały, jakie wyciekły do sieci. W tym momencie kwestią czasu wydaje się być oficjalne potwierdzenie zdradzonych na nich informacji.

Mario i Kórliki spotkają się w Mario + Rabbids: Kingdom Battle - ilustracja #2
Mario i Kórliki spotkają się w Mario + Rabbids: Kingdom Battle - ilustracja #3
Mario i Kórliki spotkają się w Mario + Rabbids: Kingdom Battle - ilustracja #4
Mario i Kórliki spotkają się w Mario + Rabbids: Kingdom Battle - ilustracja #5

Krystian Pieniążek

Krystian Pieniążek

Doświadczenie zawodowe zdobywał na łamach nieistniejącego już serwisu, w którym przepracował niemal trzy długie lata. Poza tym studiował kulturoznawstwo na AGH, gdzie lwią część prac zaliczeniowych również poświęcił grom wideo. Współpracę z GRYOnline.pl rozpoczął w sierpniu 2016 roku. Pomimo że Encyklopedia Gier od początku była jego oczkiem w głowie, przez lata był obecny również w newsroomie, a także pojawił się w dziale publicystyki. Niemniej ostatecznie skoncentrował się na Encyklopedii, gdzie nie tylko pracuje jako autor, lecz zajmuje się również technicznym zapleczem. Ponadto prowadzi własny sklep z grami wideo oraz gadżetami growymi i filmowymi, biega (jego największym osiągnięciem są maratony, jednak ma ochotę porwać się na dystans ultra), uprawia kolarstwo, kocha górskie wędrówki, jest fanem nu metalu, interesuje się kosmosem, a także oczywiście gra. Najlepiej czuje się w grach akcji z otwartym światem i RPG-ach, choć nie pogardzi dobrymi wyścigami czy strzelankami.

więcej