Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 19 listopada 2016, 11:03

autor: Góral

Mario RPG: Invasion of the Rabbids jednym z tytułów startowych Nintendo Switch?

Według informacji ujawnionych przez źródła serwisu Let’s Play Video Games, jednym z tytułów startowych konsoli Nintendo Switch będzie turowe RPG Mario RPG: Invasion of the Rabbids, w którym szalone kórliki nawiedzą świat Mario.

W serwisie Let’s Play Video Games pojawiły się doniesienia dotyczące jednej z gier Ubisoftu przeznaczonej na konsolę Nintendo Switch. Według źródeł witryny, urządzenie zadebiutuje w marcu przyszłego roku wraz z niezapowiedzianym jeszcze projektem, w którym wystąpią postacie z serii Raving Rabbids i Super Mario. Ma to być turowe RPG o tytule Mario RPG: Invasion of the Rabbids (nazwa robocza). O ile główne prace sprawuje jedno ze studiów francuskiego wydawcy, tak nad produkcją cały czas czuwa Nintendo, które pilnuje, by projekt został ukończony przed premierą konsoli i, by postacie powiązane z wąsatym hydraulikiem zostały wykorzystane zgodnie z zasadami ustalonymi przez japońskiego giganta.

Szalone kórliki wariowały już na wcześniejszych konsolach Nintendo, więc na nowej pewnie też zrobią małe zamieszanie. - Mario RPG: Invasion of the Rabbids jednym z tytułów startowych Nintendo Switch - wiadomość - 2016-11-19
Szalone kórliki wariowały już na wcześniejszych konsolach Nintendo, więc na nowej pewnie też zrobią małe zamieszanie.
Mario RPG: Invasion of the Rabbids jednym z tytułów startowych Nintendo Switch - ilustracja #2

Nintendo Switch to kolejna konsola japońskiego giganta. Tym razem będzie to dość nietypowy gadżet łączący cechy urządzenia stacjonarnego z handheldem. Sprzęt składać ma się z konsoli z wbudowanym ekranem, którą będzie można umieścić w stacji dokującej, wyświetlając obraz na telewizorze, albo podpiąć do niej pad Joy-Con, otrzymując coś w rodzaju kieszonsolki. Więcej szczegółów na ten temat znajdziecie w jednej z naszych wcześniejszych wiadomości.

W grze trafimy do świata Mario, który został zaatakowany przez kórliki. Na temat rozgrywki obecnie nie wiemy praktycznie nic. Ponoć grupa kierowanych przez gracza postaci składać ma się nie z najbardziej rozpoznawalnych herosów (Mario i Luigi się kłaniają), ale z tych nieco mniej znanych, w tym Yoshiego i jednego z kórlików. Ponadto kontroler Joy-Con ma wibrować w momencie wskakiwania i wyskakiwania szalonych zwierzaków z ekranu, a stan gry będzie się dało zapisać w dowolnym momencie. Przedstawiciele prasy mają położyć na produkcji dłonie już w styczniu i wtedy też poznamy większą liczbę szczegółów.

Seria Rabbids to cykl zwariowanych gier firmy Ubisoft będących zazwyczaj produkcjami typu party-game. Szalone kórliki wyewoluowały z cyklu platformówek Rayman i doczekały się pierwszej dużej produkcji w 2006 roku, kiedy to zadebiutował Rayman Szalone Kórliki. Od tamtej pory marka rozrosła się do dość sporych rozmiarów i obecnie obejmuje już nie tylko gry wideo, ale także rozmaite gadżety, wydawany w kilku krajach komiks czy też serial animowany.

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.