Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 18 września 2020, 12:55

autor: Entelarmer

Keanu Reeves jako figurka z Cyberpunk 2077 za ponad 3 tys. zł

Firma PureArts ujawniła kolejną figurkę na licencji gry Cyberpunk 2077. Multimedialny model Keanu Reevesa w roli Johnny'ego Silverhanda trafi w przyszłym roku do nabywców skłonnych zapłacić ponad 3 tysiące złotych.

Keanu Reeves jako figurka z Cyberpunk 2077 za ponad 3 tys. zł - ilustracja #1
Johnny Silverhand otrzymał jedną z najdroższych figurek na licencji Cyberpunka 2077.

Kampania promocyjna Cyberpunka 2077 sięga do niemal każdej branży. Mieliśmy już konsole, karty grafiki, puzzle, plecaki, napoje energetyzujce, fotele dla graczy i wiele więcej. Nie zabrakło też różnych figurek, takich jak dzieło firmy PureArts, wycenione na 230 dolarów, czyli około 864 złote. Chińska spółka właśnie zaprezentowała kolejny produkt ze swojego katalogu. Mowa o figurce Johnny’ego Silverhanda w wersji deluxe, za którą PureArts życzy sobie 899 dolarów. W przełożeniu na polską walutę daje nam to prawie 3,4 tysiąca złotych. Jest też dostępna standardowa wersja, kosztująca „tylko” 849 dolarów (niecałe 3,2 tys. zł). Obie figurki na razie dostępne są w przedsprzedaży i zostaną wysłane w pierwszej połowie 2021 roku.

Ponad trzykrotnie wyższa cena niż za figurkę V jest tu w pełni uzasadniona. Po pierwsze, model wykonano w skali 1:4, a nie 1:6. Silverhand od PureArts mierzy nieco ponad 53 centymetry wysokości zamiast 33 cm. Nie ma on tylu złączy, co poprzedni produkt (przez co mamy wyraźnie mniej swobody w ustawieniu jego pozycji), ale pod względem szczegółowości nie odstaje od dotychczasowych figurek firmy. W zestawie znajdziemy też akcesoria, w tym okulary i gitarę (aczkolwiek tę uwzględniono tylko w wersji deluxe). Tym jednak, co zapewne najbardziej podnosi cenę, jest ponad 13-calowy ekran HD LCD wraz z podwójnym systemem głośników oraz podświetleniem podstawy. Ten pierwszy wyświetla materiały z gry, które możemy oglądać do wtóru oficjalnej ścieżki dźwiękowej Cyberpunka 2077 uwzględnionej w zestawie.

Keanu Reeves jako figurka z Cyberpunk 2077 za ponad 3 tys. zł - ilustracja #2
Źródło: PureArts.

Złośliwi mogą dodać, że na cenę wpłynął też przedstawiony bohater. Czym bowiem jest domyślna i mimo wszystko mało rozpoznawalna oraz pozbawiona charakteru postać V w porównaniu z sylwetką Keanu Reevesa, który użyczył wyglądu i głosu Johnny’emu Silverhandowi? Z tego powodu nie byłoby niczym dziwnym, gdyby figurka skusiła nawet osoby niespecjalnie przejmujące się Cyberpunkiem 2077. Inna sprawa, że chętnych do zakupu zapewne nie brakuje, biorąc pod uwagę zainteresowanie nową grą studia CD Projekt RED. Tytuł ukaże się 19 listopada na komputerach osobistych oraz konsolach Xbox One, PlayStation 4, PlayStation 5 oraz Xbox Series X.

Ostatnia aktualizacja: 2020-09-18

Centrum PlayStation 5 - Wszystko o konsoli i jej grach
Cyberpunk 2077

Cyberpunk 2077