Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość pozostałe 1 lutego 2012, 11:35

autor: Sarge

Kazuo Hirai nowym prezesem firmy Sony

Firma Sony ogłosiła, że od 1 kwietnia nowym prezesem koncernu zostanie Kazuo Hirai. Dotychczasowy dyrektor generalny Sony Computer Entertainment zastąpi na tym stanowisku Howarda Stringera.

Kazuo Hirai na początku kwietnia oficjalnie zostanie prezesem firmy Sony. Zastąpi na tym stanowisku Howarda Stringera, o czym mówiło się od jakiegoś czasu.

Kazuo Hirai do tej pory był twarzą marki PlayStation, pełniąc funkcję dyrektora generalnego Sony Computer Entertainment. Teraz zasięg jego działania znacznie się poszerzy, obejmując ogólnie pojętą elektronikę i sprzęt. Kazuo Hirai prezesem firmy Sony zostanie 1 kwietnia bieżącego roku, a pełnię władz wykonawczych przejmie w czerwcu.

Kazuo Hirai nowym prezesem firmy Sony - ilustracja #1

Z kolei Howard Stringer zostanie w tym czasie prezesem zarządu, zastępując na tym stanowisku Yotaro Kobayashiego, który zamierza odejść na emeryturę. Dotychczasowy prezes koncernu Sony tak komentuje nadchodzące przetasowania: „Wierzę, że silny umysł i umiejętności przywódcze Kaza zostaną wykorzystane z dużym pożytkiem dla firmy i jej konsumentów w najbliższych miesiącach oraz latach. Nie mogę się doczekać, by pomóc Kazowi w każdy sposób jaki tylko potrafię, aby jego praca nieuchronnie prowadziła do sukcesu”.

Nie da się ukryć, że firmie Sony bardzo potrzebna jest silna ręka pewnego przywódcy. Koncern od kilku lat odnotowuje straty, przegrywając z konkurencją na wielu rynkach. Kazuo Hirai będzie miał zatem sporo pracy, a jego ostatnie sukcesy z marką PlayStation dają nadzieję na lepszą przyszłość.

Warto przypomnieć, że Japończyk zajął się poprawą sytuacji PlayStation 3 w momencie, gdy konsola nienajlepiej radziła sobie na rynku. Obecnie dogania Xboksa 360 pod względem liczby sprzedanych sztuk, na co niewątpliwie spory wpływ miały działania nowego prezesa firmy Sony.