Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gramynawynos.pl 26 lutego 2014, 15:46

Jet Car Stunts 2, Baldur's Gate II, Castle Doombad i inne - przegląd najlepszych gier stycznia na iOS

W przeglądzie najlepszych styczniowych produkcji na iOS omawiamy gry wyścigowe Jet Car Stunts 2 i Joe Danger Infinity, przygodówkę Banshee’s Last Cry, RPG-i Hoplite i Baldur’s Gate II: Enhanced Edition, strategię Castle Doombad, symulator czołgu Battle Supremacy oraz grę muzyczną RHYTHM THIEF & the Paris Caper

Witamy w kolejnym wydaniu naszego cyklu przybliżającego najlepsze produkcje, jakie ukazały się w minionym miesiącu na urządzeniach mobilnych z systemem iOS.

Jet Car Stunts 2

Przegląd zaczynamy od Jet Car Stunts 2, czyli kontynuacji jednej z najlepszych mobilnych gier samochodowych. Produkcja mocno odbiega od typowych wirtualnych wyścigów. Tutaj bowiem plansze są zawieszonymi w powietrzu szalonymi strukturami i samo dojechanie do mety stanowi olbrzymie wyzwanie. Każdy przejazd trzeba sobie starannie zaplanować, a następnie zrealizować ten plan z chirurgiczną precyzją. Gra jest diabelnie trudna, ale niezwykle satysfakcjonująca i czasem przypomina wręcz logiczną platformówkę. To wspaniała produkcja, godna uwagi nie tylko z powodu własnej jakości, ale również tego, że na App Store praktycznie nie ma niczego innego w tym stylu. Do tego ma dobry system biznesowy. Za darmo pobieramy coś w rodzaju dema, a potem możemy jedną mikropłatnością odblokować całą zawartość.

Jet Car Stunts 2 na App Store (za darmo)

Banshee’s Last Cry

Miłośnicy dobrych kryminałów pokochają natomiast Banshee’s Last Cry. Jest to przygodówka należąca do kategorii określanej mianem powieści wizualnych, co oznacza, że zabawa polega na śledzeniu fabuły i podejmowaniu co pewien czas decyzji. Fabuła opowiada o morderstwach dokonywanych w odciętym od świata pensjonacie. Interaktywność pozornie jest mała, ale nasze wybory w drastyczny sposób kształtują przebieg historii, a skuteczne odkrycie sprawcy odblokowuje dwa kolejne diametralnie różne scenariusze. Przede wszystkim jednak Banshee’s Last Cry oferuje wyśmienitą opowieść, która nie musi się niczego wstydzić nawet w konfrontacji z pierwszą ligą powieści detektywistycznych. W przypadku tego tytułu również za darmo pdemo, a potem możemy jedną mikropłatnością odblokować całą zawartość.

Banshee’s Last Cry na App Store (za darmo)

Hoplite

Z kolei największą niespodzianką stycznia stało się Hoplite. Przed premierą wydawało się, że będzie to kolejne RPG typu roguelike z prymitywną grafiką i brakiem nowych pomysłów. W rzeczywistości jednak autorzy zaserwowali taktyczną perełkę, w której każdy ruch jest na wagę złota. Akcja rozgrywana jest w systemie turowym na mapach tak małych, że nawet jedna błędna decyzja może zakończyć się porażką. Proste zasady zapewniają w rzeczywistości ogromne możliwości wyboru dalszych strategii, a losowe generowanie poziomów wraz z potężnym zestawem potworów i przedmiotów sprawiają, że gra szybko się Wam nie znudzi.

Hoplite na App Store (7 zł)

Gra dostępna również na Androida

Baldur’s Gate II: Enhanced Edition

W styczniu na App Store trafiło też Baldur’s Gate II: Enhanced Edition. Jest to odświeżona wersja jednego z największych klasyków w kategorii cRPG, czyli gry Baldur's Gate II: Cienie Amn wraz z dodatkiem Tron Bhaala. Autorzy podrasowali grafię, dodali trochę nowych zadań i gruntownie przerobili interfejs, tak aby pasował do sterowania za pomocą ekranów dotykowych. Całość jest w niektórych miejscach niedopracowana, ale nie zmienia to faktu, że możemy na tablecie zagrać w prawdziwe arcydzieło wśród gier roleplaying. Niestety, tym klasykiem mogą się cieszyć jedynie posiadacze iPada, gdyż autorzy nie udostępnili wersji na iPhone’a.

Baldur’s Gate II: Enhanced Edition na App Store (52 zł)

Castle Doombad

Miłośnicy strategii typu tower defense powinni konieczne wypróbować Castle Doombad, gdzie whcielamy się w złego władcę ponurego zamku, który porwał księżniczkę i teraz musi odpierać ataki szlachetnych bohaterów. W tym celu budujemy pułapki i przeszkody oraz szkolimy posłuszne naszym rozkazom potwory. Niby nic oryginalnego, ale studio Adult Swin przekuło ten pomysł w jedno z najlepszych tower defense ostatnich lat. Gra jest rozbudowana, oferuje spory poziom trudności i ocieka wyśmienitym humorem.

Castle Doombad na App Store (12 zł)

Battle Supremacy

W styczniu znane w wysoko ocenianej serii lotniczej Sky Gamblers studio Atypical Games zeszło na ziemię i zajęło się tematyką bitew pancernych. Rezultatem stała się gra Battle Supremacy. Akcja osadzona jest czasach II wojny światowej, a rozgrywka kładzie nacisk na realizm. Autorzy odtworzyli każdy czołg z ogromnym przywiązaniem do detali, osiągając niemalże poziom prawdziwej symulacji. Na tym twórcy jednak nie przestali i zaoferowali również wspaniałą oprawę graficzną z imponującym system zniszczeń otoczenia oraz rozbudowany tryb multiplayer. Studio ponownie udowodniło, że jest jednym z najbardziej godnych uwagi zespołów wydających obecnie na urządzenia mobilne.

Battle Supremacy na App Store (7 zł)

Joe Danger Infinity

W minionym miesiącu otrzymaliśmy również grę Joe Danger Infinity. Jest to pierwsza odsłona tego popularnego cyklu stworzona wyłącznie z myślą o urządzeniach mobilnych. Pomimo niskiej ceny produkcja imponuje bogatą zawartością i wyśmienitym poziomem dopracowania. Zabawa tradycyjnie polega na pokonywaniu pełnych przeszkód torów, ale autorzy urozmaicili rozgrywkę wprowadzając ponad 25 postaci z unikalnymi umiejętnościami oraz rozszerzając listę wehikułów o nowe kategorie, takie jak samochody czy rakiety. Gra wystartowała ze sporym zestawem błędów, ale większość z nich została już usunięta.

Joe Danger Infinity na App Store (4 zł)

RHYTHM THIEF & the Paris Caper

Ostatnią styczniową produkcją, którą chcemy Wam polecić jest RHYTHM THIEF & the Paris Caper, czyli mocno przerobiona wersja przebojowej gry muzycznej z konsoli Nintendo 3DS. Produkcja ta mocno odbiega od większości tytułów z tego gatunku. Przede wszystkim oferuje wyśmienity komediowy scenariusz, w którym jako legendarny złodziej próbujemy odkryć, kto wskrzesił Napoleona. Zabawa polega na wystukiwaniu odpowiedniego rytmu, zarówno podczas numerów tanecznych, jak i innych scen akcji. Ponadto dostępnych jest sporo ciekawych mini gierek. Całość nie jest pełną konwersją i zamiast tego opowiada historię z pierwowzoru w sposób skrócony, ale dodano też sporo nowych elementów. W sumie dało to jedną z najlepszych gier muzycznych na urządzenia mobilne.

RHYTHM THIEF & the Paris Caper na App Store (36 zł)