Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 10 października 2010, 13:09

autor: Olek

Jacek Komuda o pracach nad grą Polskie Imperium: Od Krzyżaków do Potopu

„Tworzenie gry historycznej oczami historyka” to tytuł wykładu, jaki 20 października w Muzeum Narodowym w Warszawie wygłosi Jacek Komuda. Historyk, pisarz i współautor scenariuszy do gier Wiedźmin oraz Earth 2160 opowie o pracach nad strategią Polskie Imperium: Od Krzyżaków do Potopu.

Tworzenie gry historycznej oczami historyka” - to tytuł wykładu, jaki 20 października w Muzeum Narodowym w Warszawie wygłosi Jacek Komuda. Historyk, pisarz i współautor scenariuszy do gier Wiedźmin oraz Earth 2160 opowie o pracach nad strategią Polskie Imperium: Od Krzyżaków do Potopu.

Wyznaczona na 11 listopada premiera gry Polskie Imperium: Od Krzyżaków do Potopu zbliża się wielkimi krokami. Niedawno firma Cenega Poland poinformowała o zawartości kolekcjonerskiej edycji tytułu. Tym razem wydawca zaprasza na promocję gry w Muzeum Narodowym.

Główną atrakcją spotkania zaplanowanego na 20 października będzie wykład Jacka Komudy. Fascynat wszystkiego co ma związek z Rzeczpospolitą szlachecką trzymał pieczę nad merytoryczną zawartością polskiej edycji gry rosyjskiego studia Lesta, która graczom z innych zakątków świata znana jest pod tytułem Reign: Conflict of Nations. Jacek Komuda opowie m.in. o wierności faktom historycznym w grach wideo oraz tworzeniu alternatywnej historii podczas rozgrywki. Zwieńczeniem wykładu będzie dyskusja z gośćmi.

Jacek Komuda o pracach nad grą Polskie Imperium: Od Krzyżaków do Potopu - ilustracja #1

Zainteresowani udziałem w tym wydarzeniu mają jeszcze szansę zdobyć wejściówki. Zostaną nimi nagrodzone osoby, które w terminie do 15 października wyślą na adres [email protected] najciekawsze odpowiedzi na pytanie: „Jakie jest najważniejsze wydarzenie w historii Polski XIV-XVII wieku?”. Szczegółowe informacje na temat konkursu znaleźć można na profilu firmy Cenega Poland w serwisie facebook.

Przypomnijmy, że akcja gry Polskie Imperium: Od Krzyżaków do Potopu rozgrywa się na przestrzeni 300 lat. W tej rozbudowanej strategii historycznej wzbogaconej o elementy rpg dostępnych jest 26 frakcji, w tym Polska, Rosja i Wielkie Księstwo Litewskie. Roi się też od znanych postaci i wydarzeń historycznych. Rozszerzona polska kampania w grze zawiera 7 nowych misji oraz 10 dodatkowych polskich jednostek.