Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 24 maja 2024, 20:36

Indiana Jones od Bethesdy i nowe RPG Obsidianu mają wkrótce odsłonić wszystkie karty

Growe nadzieje Xboxa na rok 2024, czyli Avowed i nowy Indiana Jones, mają zostać zaprezentowane podczas czerwcowych pokazów. Również w ich ramach część osób z branży będzie mogła przetestować w akcji owe produkcje.

Źródło fot. Obsidian/MachineGames.
i

Dwa największe nadchodzące tytuły dla pojedynczego gracza od Xbox Game Studios, czyli Avowed oraz Indiana Jones i Wielki Krąg, mają wkrótce doczekać się zamkniętych pokazów, podczas których wybrani przedstawiciele mediów i osoby związane z branżą będą miały okazję przetestować obie te produkcje. Stanie się to 7 czerwca, po pokazie inaugurującym Summer Game Fest 2024.

Źródłem tych doniesień jest uznany branżowy dziennikarz Tom Henderson. Co więcej, podaje on, że 10 czerwca – dzień po Xbox Games Showcase 2024, na którym owe produkcje zostaną „zajawione” – część internetowych twórców i growych serwisów będzie mogła podzielić się w sieci swoimi wrażeniami dotyczącymi tych dwóch nadchodzących gier ze stajni Xboxa. Kto wie, być może zobaczymy wówczas jakieś gameplaye.

To dobra informacja, wskazująca, że głośne produkcje „zielonych” są na odpowiedniej drodze, aby ukazać się w planowanym terminie. Przypomnę, że według ostatnich informacji zarówno omawiany RPG od Obsidianu, jak i akcyjniak znajdujący pod skrzydłami Bethesdy mają zadebiutować jeszcze w tym roku. Wciąż jednak nie znamy dokładnych dat premier.

Warto na koniec podkreślić, że trzecim, obok Avowed i Indiany Jonesa, ważnym tegorocznym tytułem dla Xboxa jest niedawno ujawniona odsłona serii Call of Duty o podtytule Black Ops 6. Dla tej produkcji również przewidziano osobny pokaz, tyle że publiczny. Ten – już oficjalnie – odbędzie się 9 czerwca, tuż po zakończeniu Xbox Games Showcase 2024.

Ten materiał nie jest artykułem sponsorowanym. Jego treść jest autorska i powstała bez wpływów z zewnątrz. Część odnośników w materiale to linki afiliacyjne. Klikając w nie, nie ponosisz żadnych dodatkowych kosztów, a jednocześnie wspierasz pracę naszej redakcji. Dziękujemy!

Marcin Przała

Marcin Przała

Absolwent dziennikarstwa i komunikacji społecznej na Uniwersytecie Papieskim Jana Pawła II w Krakowie. Grami interesuje się od najmłodszych lat, a szczególne miejsce w jego sercu zajmują Call of Duty 4: Modern Warfare i Dragon Age: Początek. Zamiłowanie do elektronicznej rozrywki sprawiło, że tematem jego pracy licencjackiej stało się zjawisko immersji. Dzisiaj przede wszystkim miłośnik soulslike'ów oraz klasycznych RPG-ów. Poza grami lubi literaturę z gatunku dark fantasy, a ponadto od wielu lat z zapartym tchem śledzi rozgrywki angielskiej Premier League, gdzie gra jego ukochany klub – Chelsea.

więcej