Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 23 maja 2024, 15:51

autor: Zuzanna Domeradzka

Nowe Call of Duty to już oficjalnie Black Ops 6. Zaprezentowano logo gry, jej zapowiedź powinna nastąpić na Xbox Games Showcase 2024

Na nowo założonej stronie internetowej pojawiły się tajemnicze filmy. Prawdopodobnie są to teasery nadchodzącej odsłony serii Call of Duty, domniemanego CoD: Black Ops 6.

Źródło fot. Treyarch / Activision
i

Aktualizacja #2

Na profilu marki Call of Duty w serwisie X opublikowano logo gry CoD: Black Ops 6. Nieco wcześniej pojawił się tam natomiast jeden z filmów, o których wspomniałam poniżej. Jeśli więc ktoś miał wątpliwości, czy omawiany teaser rzeczywiście dotyczy nowego CoD-a, to zostały one rozwiane.

Aktualizacja #1 (22 maja)

Informator używający pseudonimu billbil-kun udostępnił na X rozmytą grafikę okładkową nowego Call of Duty – a przynajmniej tak twierdzi. Internauta zaznaczył, że sam ją edytował i nie zamierza na razie publikować oryginalnej wersji. Niemniej fakt, iż ma on do niej dostęp – o ile rzeczywiście ma – przemawia za tym, że zapowiedź kolejnego CoD-a jest bardzo nieodległa.

Oryginalna wiadomość (22 maja)

Fani cyklu Call of Duty pewnie już wyczekują kolejnej odsłony tej kultowej wręcz serii strzelanek, mając przy tym nadzieję na zagranie w nieco lepszą produkcję niż zeszłoroczne Modern Warfare III. Takie osoby może zainteresować pewna strona internetowa o nazwie „The Truth Lies” (dosłownie: „prawda tkwi” tudzież „prawda kłamie”), na której umieszczono filmiki będące najpewniej teaserami nowego CoD-a.

Pierwszy kilkudziesięciosekundowy materiał przedstawia grupę ludzi przechadzających się w „federalnie zamkniętym obszarze” gdzieś w okolicy Mount Rushmore. Chociaż sam film nie zdradza wiele więcej, to można przypuszczać, że akcja nowego Call of Duty będzie rozgrywać się właśnie w Dakocie Południowej – w tym stanie znajduje się bowiem owa góra.

Jest praktycznie pewne, że omawiany teaser dotyczy domniemanego Black Ops 6 (które może nosić podtytuł Gulf War). Wygląda na to, że wkrótce zostaną „odkryte” pozostałe materiały nagrane przez „prawdziwych” aktorów – na razie są dwa, ale ma ich w sumie być sześć, na co wskazuje liczba kanałów w starym telewizorze widocznym na stronie.

Wydaje się, iż na oficjalną zapowiedź nowego CoD-a nie trzeba będzie długo czekać. W pierwszym filmiku pomnik jednego z prezydentów zasłonięty jest szarfą z logo (najprawdopodobniej) Cerbera, a w drugim umieszczono je na plakacie. Ten sam symbol został użyty w grafice promującej nadciągające Xbox Games Showcase. 9 czerwca Microsoft najpewniej podzieli się więc informacjami o rzekomym Black Ops 6 (transmisja odbędzie się o godzinie 19:00).

Wiemy, że za nadchodzącą grę z cyklu Call of Duty odpowiada amerykańskie studio Treyarch, które opracowało m.in. Black Ops I, II, III, Cold War czy CoD: World at War.

  1. Call of Duty – strona serii