Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 13 listopada 2007, 10:09

Ile warte było TT Games?

W zeszłym tygodniu informowaliśmy o sprzedaży Traveller Tales, jednego z największych niezależnych do tej pory producentów, koncernowi Warner Bros. Nie znaliśmy jednak do tej pory kwoty, jaką amerykański potentat musiał wyłożyć na zakup Brytyjczyków.

W zeszłym tygodniu informowaliśmy o sprzedaży TT Games, jednego z największych niezależnych do tej pory producentów gier, koncernowi Warner Bros. Nie znaliśmy jednak do tej pory kwoty, jaką amerykański potentat musiał wyłożyć na zakup Brytyjczyków.

Jak donosi serwis Manchester Evening News, wartość firmy, za jaką jej właściciel, Jon Bar zdecydował upłynnić aktywa, wynosić ma niebagatelną kwotę ok. 100 milionów funtów angielskich, a więc w przybliżeniu ok. 206 milionów dolarów. Jak twierdzą przedstawiciele Warner Bros, TT Games dzięki swojej znakomitej opinii jest idealnym partnerem, a jego przejecie z całą pewnością krokiem we właściwym kierunku, przyczyniającym się do rozwoju firmy.

TT Games zatrudnia w tej chwili dwustu pracowników, rozsianych po całej Wielkiej Brytanii. Swoje biura posiada również w takich krajach, jak Serbia i Irlandia.

Ostatnio to nie jedyna duża inwestycja Warner Bros w branżę komputerowej rozrywki. Niedawno koncern informował o chęci otwarcia ośrodka rozrywki w Abu Dhabi oraz chęci inwestycji nawet 500 milionów dolarów w produkcję nowych tytułów.

Ostatnia aktualizacja: 2007-11-13

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.

gry