Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 31 lipca 2014, 11:50

autor: Renox

Hunt: Horrors of the Gilded Age – kolejna gra Cryteka z problemami

W związku z dużymi zwolnieniami w Crytek USA z siedzibą w Austin, prace nad grą Hunt: Horrors of the Gilded Age przeniesione zostały do studia we Frankfurcie. Wszystko wskazuje zatem na to, że kolejna produkcja niemieckiego Cryteku ma problemy.

Kolejna gra Cryteku – tym razem Hunt: Horrors of the Gilded Age – ma problemy. - Hunt: Horrors of the Gilded Age – kolejna gra firmy Crytek z problemami - wiadomość - 2014-07-31
Kolejna gra Cryteku – tym razem Hunt: Horrors of the Gilded Age – ma problemy.

Wczoraj informowaliśmy Was o przejęciu praw do marki Homefront przez Deep Silver i tym samym przeniesieniu odpowiedzialności za dokończenie nadchodzącej odsłony serii, gry Homefront: The Revolution, na nowo powstałe studio Deep Silver Dambuster. Wszystko to związane jest najprawdopodobniej z problemami finansowymi firmy Crytek, której to właśnie brytyjski oddział zajmował się jak dotąd wspomnianym FPS-em. Co prawda, niemiecki producent odniósł się niedawno do plotek o swoim bankructwie, twierdząc, że wynikają one z trudności komunikacyjnych z pracownikami i prasą, jednak wszystko wskazuje na to, że ewentualne problemy nie ominą również sieciowej gry akcji Hunt: Horrors of the Gilded Age.

Studio Crytek USA z siedzibą w Austin, które domyślnie miało zajmować się produkcjami nastawionymi na rozgrywkę sieciową, przeżywa ostatnio ciężkie chwile, które objawiają się licznymi zwolnieniami. Z ekipy w tym miesięcu odszedł szef, David Adams, a także większość zatrudnionych tam pracowników, co kolejny raz spowodowane zostało niewypłacaniem wynagrodzeń. Prace nad wspomnianą już grą, Hunt: Horrors of the Gilded Age, przeniesione zostały zatem do studia Crytek Frankfurt. Zastanawiający wydaje się fakt, że – zgodnie z oficjalnym stanowiskiem niemieckiego dewelopera w kontekście rzekomych trudności finansowych – studio przechodzi obecnie bardzo skomplikowany proces transformacji w wydawcę skupiającego się na tytułach sieciowych. Hunt: Horrors of the Gilded Age jest jednak tego typu produkcją, a problemy nie ominęły również i jej. Trudno zatem oszacować, kiedy i czy w ogóle uda się ją ukończyć bez większych komplikacji. Data premiery pozostaje na razie tajemnicą, a zainteresowanym muszą wystarczyć zaplanowane na ten rok zamknięte testy wersji komputerowej.

Hunt: Horrors of the Gilded Age to sieciowa gra akcji nastawiona na tryb kooperacji, w której drużyna złożona z maksymalnie czterech graczy musi stawić czoła hordom krwiożerczych potworów. Odwiedzając oficjalną stronę internetową gry, możecie zgłosić chęć wzięcia udziału w planowanych beta testach.