Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 30 listopada 2007, 16:30

autor: Vercetti

Hudson Entertainment zwolniło blisko połowę pracowników

Znana graczom głównie z wydawania projektów pojawiających się na łamach usług Xbox Live Arcade oraz Virtual Console firma Hudson Entertainment poinformowała, że w mijającym tygodniu wypowiedziała umowy kilkudziesięciu swoim pracownikom. Co ciekawe, wszyscy zwolnieni pochodzą z działu zajmującego się dotychczas produkcją gier na telefony komórkowe.

Znana graczom głównie z wydawania projektów pojawiających się w ramach usług Xbox Live Arcade oraz Virtual Console firma Hudson Entertainment poinformowała, że w mijającym tygodniu wypowiedziała umowy kilkudziesięciu swoim pracownikom. Co ciekawe, wszyscy zwolnieni pochodzą z działu zajmującego się dotychczas produkcją gier na telefony komórkowe.

Jak nietrudno się domyśleć, przyczyną redukcji etatów były niezadowalające wyniki finansowe, osiągane przez „mobilną” część Hudsona. Dość powiedzieć, że dywizja ta nie przynosiła firmie spodziewanych profitów od blisko półtora roku. Cięcia były zatem nieuniknione, choć według zapewnień prezesa spółki, Johna Greinera, oddział zajmujący się tworzeniem tytułów na komórki nie zostanie na razie zlikwidowany, lecz wykonywane przezeń obowiązki będą realizowane przy użyciu mniej kosztownych rozwiązań.

Hudson Entertainment potwierdziło ponadto, że ostatnie zwolnienia nie odbiją się na kondycji innych sektorów spółki. Studia zajmujące się tworzeniem gier konsolowych, cyfrową dystrybucją plików oraz nagrywaniem muzyki mogą być spokojne o swoją przyszłość i w dalszym ciągu pracować nad zaanonsowanymi wcześniej projektami.