Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 22 kwietnia 2016, 09:30

autor: Góral

Horizon Zero Dawn dopiero w 2017 roku?

Według informacji ujawnionych przez Shinobi602, który wcześniej wyjawiał konkrety związane chociażby z grami Battlefield Hardline i Quantum Break, Horizon Zero Dawn od studia Guerrilla Games nie ukaże się w tym roku.

Zapowiedziane w połowie 2015 roku Horizon Zero Dawn miało ukazać się na konsoli PlayStation 4 w bieżącym roku. Niewykluczone jednak, że tak się nie stanie. Branżowy donosiciel Shinobi602, który ujawniał wcześniej różne, zazwyczaj zgodne z rzeczywistością informacje (m.in. o takich tytułach jak Battlefield: Hardline, Quantum Break, The Order 1886 i Homefront Revolution), poinformował na Twitterze, że tytuł zaliczy opóźnienie. Nowa produkcja studia Guerrilla Games ukazać ma się na początku 2017 roku i „będzie wyglądać wspaniale na PlayStation 4K”. Oczywiście to tylko plotki, niemniej – jak wspomniałem wcześniej – akurat ten informator już nie raz ujawniał prawdziwe rzeczy, więc bardzo możliwe, że w tym roku nie pogramy w Horizon Zero Dawn.

Horizon Zero Dawn – główną bronią Aloy będzie łuk, z którego mamy strzelać różnymi rodzajami strzał. - Horizon Zero Dawn dopiero w 2017 roku? - wiadomość - 2016-04-22
Horizon Zero Dawn – główną bronią Aloy będzie łuk, z którego mamy strzelać różnymi rodzajami strzał.
Horizon Zero Dawn w skrócie:
  • Przygodowa gra akcji od studia Guerrilla Games, znanego m.in. z serii Killzone
  • Według niepotwierdzonych informacji ukaże się na początku 2017 roku
  • Tytuł zmierza na konsolę PlayStation 4 i być może PlayStation 4K, o ile plotki o rzeczonym sprzęcie się potwierdzą

Przypominam, że ma to być trzecioosobowa gra akcji, rozgrywająca się w przyszłości. Ludzie nie są już dominującym gatunkiem, gdyż władzę nad planetą przejęły mechaniczne istoty, które w niewyjaśnionych okolicznościach wyewoluowały w stworzenia przypominające dinozaury. Gracze wcielą się w kobietę o imieniu Aloy. Jest ona młodą wojowniczką jednego z ludzkich plemion, próbującą odkryć własne przeznaczenie.

Rozgrywka w Horizon Zero Dawn połączy kilka gatunków w jedną całość. Z jednej strony będzie to trzecioosobowa, widowiskowa gra akcji rozgrywająca się w otwartym świecie. Z drugiej nie zabraknie w niej elementów znanych z produkcji RPG i skradanek, a wszystko to zostanie polane survivalowym sosem. Duże wrażenie robi także oprawa graficzna tytułu, wykreowana dzięki zmodyfikowanej technologii znanej ze strzelanki Killzone: Shadow Fall.

Krótko pisząc, szykuje się jedna z najważniejszych gier na wyłączność dla konsoli PlayStation 4. Czekamy zatem na oficjalny komunikat w sprawie daty premiery.