Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 22 kwietnia 2016, 09:33

Mirror’s Edge Catalyst zaliczy dwutygodniowe opóźnienie

Studio DICE i firma Electronic Arts poinformowały, że Mirror’s Edge Catalyst zaliczy dwutygodniowe opóźnienie. Gra trafi na półki europejskich sklepów 9 czerwca (dwa dni po premierze w Stanach Zjednoczonych).

Powrót Faith opóźni się o dwa tygodnie. - Mirror’s Edge Catalyst zaliczy dwutygodniowe opóźnienie - wiadomość - 2016-04-22
Powrót Faith opóźni się o dwa tygodnie.

Mamy złe wieści dla graczy wyczekujących premiery Mirror’s Edge Catalyst. Studio DICE właśnie poinformowało, że gra zaliczy opóźnienie. Na szczęście nie będzie ono duże. Początkowo produkcja miała ukazać się 24 maja, a nowy termin premiery ustalony został na 7 czerwca dla rynku amerykańskiego. Natomiast w Europie poczekamy dwa dni dłużej – do 9 czerwca. Powodem poślizgu jest chęć lepszego dopracowania projektu oraz zaimplementowania zmian, jakie okażą się konieczne po analizie przebiegu beta testów.

Przypomnijmy, że Mirror’s Edge Catalyst zmierza na pecety oraz konsole Xbox One i PlayStation 4. Premierę poprzedzi zamknięta beta zorganizowana dla posiadaczy wszystkich platform sprzętowych, na jakie zmierza ten tytuł. Testy ruszyły dzisiaj i potrwają do 26 kwietnia. Jeden z fanów wrzucił już do sieci zapis rozgrywki z całej bety i trwający ponad sto minut materiał możecie obejrzeć poniżej.

Przypomnijmy, że w Mirror’s Edge Catalyst wcielimy w znaną z pierwszego Mirror’s Edge dziewczynę Faith, która zarabia na życie jako nielegalny goniec, przemierzający dachy dystopijnego Miasta Szkła. W porównaniu z poprzednią odsłoną marki bohaterka ma być znacznie mniej doświadczona i dopiero w trakcie kampanii przeobrazi się w specjalistkę w swoim fachu. Tym razem autorzy zamierzają położyć znacznie większy nacisk na fabułę. Pomogą w tym generowane przez silnik liczne scenki przerywnikowe, które zastąpią proste dwuwymiarowe animacje z pierwowzoru.

Spore zmiany czekają nas w mechanizmach rozgrywki. Pożegnamy zamknięte liniowe mapy i zamiast nich otrzymamy duży otwarty świat. Ponadto porzucona zostanie opcja korzystania z broni palnej, co było najsłabszym elementem pierwszego Mirror’s Edge, ale równocześnie rozbudowaniu ulegnie system walki wręcz.

Poza kampanią Mirror’s Edge Catalyst zaoferuje także elementy sieciowe. Gracze będą rywalizowali w ramach rankingów podsumowujących wyniki biegów na czas przez trasy z wyzwaniami zaprojektowanymi przez samych użytkowników.

  1. Mirror's Edge: Catalyst - już graliśmy w pierwszoosobowy symulator parkouru
  2. Mirror’s Edge Catalyst – oficjalna strona gry
  3. Mirror’s Edge Catalyst – kompendium wiedzy