Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 21 kwietnia 2016, 20:21

autor: Entelarmer

HUSK – zapowiedziano polski horror dla fanów Silent Hilla i Alana Wake'a

Studio IMGN.PRO zapowiedziało HUSK - survival horror inspirowany m.in. na serią Silent Hill. Producenci Kholata i nadchodzącej gry RPG SEVEN: The Days Long Gone, udostępnili także pierwsze screeny i teaser swojej nowej produkcji.

HUSK w skrócie:
  • Producent: IMGN.PRO/UndeadScout
  • Gatunek: survival horror
  • Platformy sprzętowe/data premiery: nie podano
  • Inne: pierwszoosobowy horror inspirowany serią Silent Hill oraz Alanem Wake’iem

IMGN.PRO – twórcy gry Kholat zapowiedzieli nowy projekt zatytułowany HUSK. Gra powstająca we współpracy z zespołem UndeadScout będzie survival horrorem, przy czym jako główne inspiracje podano Alana Wake’a oraz serię Silent Hill. Wpływy tej ostatniej widać już w zaczątku fabuły, jako żywo przypominającej zawiązanie akcji w pierwszej odsłonie kultowej serii Konami. Wcielamy się w Matthew Palmera, który po wykolejeniu pociągu usiłuje odnaleźć swoją zaginioną rodzinę. To jednak nie będzie proste, bo miasteczku Shivercliff blisko do osławionego Cichego Wzgórza, a granice między rzeczywistością a koszmarem nieustannie się zaciera. Łukasz Kubiak, odpowiedzialny za fabułę HUSKA, obiecał, że historia będzie „bogata w detale i interesująca”, ale także bardziej przystępna od wcześniejszego dzieła IMGN.PRO.

HUSK –  zapowiedziano polski horror dla fanów Silent Hilla i Alana Wake'a - ilustracja #2

Również pod względem rozgrywki produkcja UndeadScout będzie nawiązywać do klasyków gatunku. Czeka więc nas nie tylko rozwiązywanie zagadek i powolne odkrywanie historii, lecz także walka z przeciwnikami. Jednak w przeciwieństwie do Silent Hill czy Alone in the Dark, świat gry obserwujemy z perspektywy pierwszej osoby. O wizualną stronę produkcji zadba czwarta wersja Unreal Engine, aczkolwiek miasteczko Shivercliff raczej nie będzie należeć do najpiękniejszych. Lokacje będą zdecydowanie ponure i nieprzyjazne, a poza szarością liczyć możemy przede wszystkim na krwawą czerwień. Całość dopełni muzyka autorstwa Arkadiusza Reikowskiego (Layers of Fear, Kholat). Na razie nie podano nawet przybliżonej daty premiery ani też planowanych platform sprzętowych (najpewniej PC). Poniżej możecie zobaczyć garść screenów udostępnionych przez twórców.