Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 31 grudnia 2022, 07:14

autor: Adrian Werner

Niefart Sony, po sieci krąży Horizon Forbidden West we wczesnej wersji

W sieci pojawiła się wersja alfa Horizon Forbidden West. To jeden z wielu wycieków tego typu, które miały miejsce w ostatnich kilku dniach.

Źródło fot. Sony
i

Do sieci wyciekła wczesna wersja Horizon Forbidden West, czyli przygodowej gry akcji studia Guerrilla Games, która trafiła do sprzedaży na początku tego roku.

  1. Wyciek dotyczy wersji alfa gry.
  2. Posiada ona odblokowane opcje debugowania, pozwalające zmieniać wiele aspektów gry. Możliwe więc, że za kilka dni w sieci pojawią się materiały pokazujące graczy wyczyniających istne cuda w alfie Forbidden West i wygrzebujących w niej różne ciekawostki.
  3. Ma to być wersja gry, która była rozsyłana do zdalnych testerów w trakcie pandemii.
  4. W plikach odnaleziono wzmianki o trybie sieciowym. Niedawno dowiedzieliśmy się, że w planach jest kooperacyjna odsłona serii, więc to pokazuje, iż twórcy od dawna rozważali dodanie multiplayera do tej marki.

Przypomnijmy, że Horizon: Forbidden West ukazało się 18 lutego tego roku. Gra dostępna jest wyłącznie na PlayStation 4 i PS5.

Produkcja spotkała się z ciepłym przyjęciem. Według serwisu Metacritic wydanie na PlayStation 5 posiada średnią ocen na poziomie na poziomie 88%. Gra bardzo przypadła do gustu również naszemu redaktorowi, który wystawił jej notę 9.0/10.

W kwietniu przyszłego roku Horizon: Forbidden West ma otrzymać dodatek fabularny Burning Shores, który ukaże się wyłącznie na PS5.

  1. Recenzja gry Horizon Forbidden West - Sony ma asa na Game Passa
  2. Horizon Forbidden West - poradnik do gry

To nie jedyny wyciek wczesnej wersji gry w ostatnich dniach

Warto na koniec wspomnieć, że ostatnich kilka dni było wyjątkowo obfitych pod względem wycieków starych wersji gier.

Rayman 4

Wpierw w sieci pojawiła się wczesna wersja skasowanego Raymana 4. Co ciekawe, w plikach znalazł się również kod źródłowy i edytor map.

Prey z 1995 roku

Potem wyciekła bardzo wczesna wersja Prey. Pochodzi ona z 1995 roku i ma postać dema pokazującego silnik pierwszego wcielenia tego projektu. Produkcja tytułu była wielokrotnie restartowana i ostatecznie trafił on na rynek dopiero w 2006 roku.

Alfa Halo 3

Wyciekła również wersja alfa gry Halo 3. Pokazuje ona, że na wczesnym etapie produkcji studio Bungie chciało wprowadzić istotne zmiany do sterowania, oferując m.in. możliwość wychylania się zza rogów. Te plany ostatecznie porzucono.

Duke Nukem 4

Ponadto do sieci trafiła wczesna wersja Duke’a Nukema 4, czyli dwuwymiarowej platformówki, która miała towarzyszyć grze Duke Nukem Forever. Ostatecznie projekt został porzucony i nigdy nie ujrzał światła dziennego.

Mortal Kombat II

Wyciekł także kod źródłowy Mortal Kombat II wraz z wczesnym wydaniem gry. Dzięki temu dowiedzieliśmy się, że początkowo produkcja miała mieć znacznie obszerniejszą zawartość i wiele elementów, w tym kilka grywalnych postaci, zostało wyciętych.

Alfa Doom 64

Na koniec warto dodać, że kilka dni temu do sieci wyciekła także wersja alfa gry Doom 64.