Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 19 stycznia 2022, 16:22

Warner Bros. uspokaja: premiera Hogwarts Legacy nastąpi w tym roku

Wytwórnia Warner Bros. potwierdziła, że premiera Hogwarts Legacy nadal planowana jest na 2022 rok. Tym samym rozwiano wątpliwości, które pojawiły się po ostatnich przeciekach.

Pierwszy miesiąc 2022 roku przyniósł sprzeczne doniesienia na temat Hogwarts Legacy. Według jednego informatora gra ma ukazać się w tym roku „wcześniej, niż sądzimy”, a zdaniem drugiego – dopiero w następnym. Wątpliwości rozwiała sama firma Warner Bros. na oficjalnej stronie marki Harry Potter. We wpisie na temat przyszłości czarodziejskiej serii w kolejnych miesiącach potwierdzono, że Hogwarts Legacy zadebiutuje w 2022 roku.

Niestety, nie podzielono się żadnymi nowymi informacjami ani też nie podano, kiedy możemy się ich spodziewać. Przypomnijmy, że według internauty znanego jako AccountNGT (i głównie przecieku na temat Star Wars: Eclipse) Warner Bros. ma przypomnieć graczom o Hogwarts Legacy „na początku roku”, najpewniej nowym zwiastunem.

Ten brak konkretów sprawia, że nadal można mieć obawy co do wydania Hogwarts Legacy w tym roku, mimo zapewnień samego wydawcy. Miejmy nadzieję, że firma ostatecznie rozwieje je już wkrótce, na przykład podając dokładną datę premiery i prezentując rozgrywkę.

Hogwarts Legacy to tylko jedna z atrakcji szykowanych dla fanów czarodziejskiego uniwersum przez Warner Bros. Na ten rok przypada 25. rocznica premiery pierwszego tomu Harry’ego Pottera w Wielkiej Brytanii. Z tej okazji na rynek trafi specjalne wydanie książki od firmy Bloomsbury. Poza tym wytwórnia szykuje się na debiut trzeciej części Fantastycznych zwierząt oraz dokumentu Fantastic Beasts: A Natural History. Ponadto od 1 stycznia można obejrzeć Powrót do Hogwartu – program z okazji 20. rocznicy premiery pierwszej ekranizacji Harry’ego Pottera.