Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 16 marca 2022, 09:20

Gameplay z Hogwarts Legacy w tym tygodniu na State of Play [Aktualizacja]

AccountNGT znów miał rację. Marzec przyniesie ze sobą pierwszy pokaz rozgrywki z Hogwarts Legacy w ramach nowego odcinka prezentacji State of Play.

Aktualizacja

Studio Avalanche Software przypomniało o nadchodzącej prezentacji Hogwarts Legacy nowym materiałem opublikowanym na Twitterze. Nie liczcie jednak na zbyt wiele akcji – na te przyjdzie nam poczekać do jutra.

Oryginalna wiadomość

Potwierdziła się kolejna wieść od informatora znanego jako AccountNGT. W czwartek 17 marca zostanie wyemitowany kolejny odcinek pokazu State of Play, który w całości będzie poświęcony Hogwarts Legacy.

Hogwarts Legacy na State of Play – godzina rozpoczęcia

Transmisja potrwa około 20 minut i będzie ją można obejrzeć w serwisach YouTube oraz Twitch o godzinie 22:00 czasu polskiego.

  1. Jedną z atrakcji będzie z dawna oczekiwany pierwszy, długi gameplay. Twórcy ze studia Avalanche Software potwierdzili, że możemy liczyć na ponad 14 minut fragmentów rozgrywki. Na razie musi nam wystarczyć krótki materiał dołączony do powyższego wpisu na Twitterze.
  2. Ponadto po pokazie pojawi się obszerny wpis na oficjalnym blogu PlayStation, w którym znajdzie się jeszcze więcej informacji na temat gry.

Na zobaczenie Hogwarts Legacy w akcji czekamy już ponad półtora roku od pamiętnej zapowiedzi z targów E3 2020. O tym, że nastąpi to wkrótce, donosił od tygodni AccountNGT. Informator zyskał rozgłos za sprawą przecieku na temat gry Star Wars: Eclipse, a od tego czasu jego wiarygodność jeszcze wzrosła. To on ujawnił m.in. opóźnienie Forspoken i Fantastycznych zwierząt 3.

Na początku miesiąca wspomniał także, że Sony może szykować powrót dwóch kultowych serii. Nadal czekamy na potwierdzenie tej i paru innych informacji.

Przypomnijmy, że firma Warner Bros. planuje debiut Hogwarts Legacy na ten rok, być może we wrześniu. Niewykluczone, że nadchodzący pokaz przyniesie ze sobą dokładną datę premiery gry.

Jakub Błażewicz

Jakub Błażewicz

Grami wideo (i nie tylko wideo) zainteresowany od lat, ukończył polonistyczne studia magisterskie na Uniwersytecie Warszawskim pracą poświęconą tej właśnie tematyce. Przygodę z Gry-Online.pl rozpoczął w 2015 roku, pisząc w newsroomie growym, a następnie również filmowym i – o zgrozo! – technologicznym (nie zabrakło też udziału w encyklopedii gier). Zaczynał od platformówek i do dziś pozostaje ich wielkim fanem (w tym metroidvanii), ale wykazuje też zainteresowanie karciankami (także papierowymi), bijatykami, soulslike’ami i w zasadzie wszystkim, co dotyczy gier jako takich. Nie pytać o kwestie związane z grafiką – po kilku godzinach autor potrafi zachwycać się pikselowymi postaciami z gier pamiętających czasy Game Boya łupanego (jeśli nie starszymi).

więcej