Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 4 marca 2017, 16:12

autor: Kamil "Góral" Zwijacz

Hellblade: Senua's Sacrifice - gra jeszcze w wersji alfa, ale można już ją ukończyć

Studio Ninja Theory poinformowało, że uporało się już z wieloma elementami powstającej gry Hellblade: Senua's Sacrifice, która, choć nadal znajduje się w wersji alfa, jest już grywalna od początku do końca. Niestety w dalszym ciągu nie poznaliśmy konkretnego terminu premiery.

Studio Ninja Theory opublikowało nowy dziennik dewelopera z gry Hellblade: Senua's Sacrifice. Wyjaśniono na nim, że proces produkcji idzie bardzo dobrze. Deweloperzy uporali się już z sesjami motion capture, nagrali kwestie wszystkich aktorów głosowych, a samą produkcję można już przejść w całości, choć znajduje się ona jeszcze w fazie alfa. Obecnie firma skupia się na dopieszczaniu szczegółów. Gra jest sprawdzana krok po kroku przy udziale osób odpowiedzialnych za wszystkie elementy (historia, udźwiękowienie, warstwa artystyczna itd.). W późniejszym czasie nowe pomysły oraz poprawki zostaną wprowadzone w życie i w końcu doczekamy się premiery. Niestety nie wiemy, jak długo ekipa Ninja Theory będzie jeszcze dłubać przy Hellblade: Senua's Sacrifice, ale wydaje się, że obiecany pod koniec zeszłego roku termin zostanie dotrzymany i tytuł zadebiutuje w tym roku na konsoli PlaySation 4 oraz komputerach osobistych.

Studio Ninja Theory powstało w 2000 roku, choć na początku funkcjonowało pod nazwą Just Add Monsters. Firma do tej pory spłodziła kilka interesujących projektów (m.in. Heavenly Sword i Enslaved: Odyssey to the West), ale Hellblade: Senua's Sacrifice będzie pierwszą dużą grą, która robiona jest bez udziału wydawcy. Nic dziwnego więc, że deweloper nie za bardzo śpieszy się z jej wydaniem i stara się ją dopieścić pod każdym względem.

Hellblade: Senua's Sacrifice - gra jeszcze w wersji alfa, ale można już ją ukończyć - ilustracja #2