Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 21 maja 2016, 08:22

Hearts of Iron IV w dniu premiery z darmowym DLC poświęconym Polsce

Firma Paradox Interactive poinformowała, że na premierę jej najnowszej produkcji, Hearts of Iron IV, która nastąpi 6 czerwca, otrzymamy DLC o tytule Poland: United and Ready. Rozszerzenie będzie darmowe i skupi się oczywiście na losach Polski w latach przed, w czasie i po II wojnie światowej.

Gra Polską zostanie w dużej mierze uzależniona od pozycji naszego kraju w drugiej połowie lat 30. Słowem: różowo nie będzie. - Hearts of Iron IV w dniu premiery z darmowym DLC poświęconym Polsce - wiadomość - 2016-05-21
Gra Polską zostanie w dużej mierze uzależniona od pozycji naszego kraju w drugiej połowie lat 30. Słowem: różowo nie będzie.

Strategie studia Paradox Interactive na brak popularności w naszym kraju raczej nigdy nie mogły narzekać i w nadchodzącym Hearts of Iron IV twórcy postanowili to docenić, tworząc DLC Poland: United and Ready. A przynajmniej taki był plan początkowy, bo rozszerzenie zostało ukończone jeszcze przed trafieniem produkcji na sklepowe półki i w związku z tym będzie dostępne dla każdego posiadacza gry za darmo, zamiast jako płatny dodatek czy też bonus do zamówień przedpremierowych.

Na brak możliwości rozwoju naszego państwa raczej nie powinniśmy narzekać. - Hearts of Iron IV w dniu premiery z darmowym DLC poświęconym Polsce - wiadomość - 2016-05-21
Na brak możliwości rozwoju naszego państwa raczej nie powinniśmy narzekać.

Pełną informację na temat Poland: United and Ready znajdziecie na forum Paradox Interactive pod tym adresem. Obejmując dowodzenie nad naszym państwem otrzymamy oczywiście osobne drzewko rozwoju, portrety przywódców, generałów i ministrów, trójwymiarowe grafiki kawalerii i bardziej znanych czołgów oraz samolotów, a także nowe osiągnięcia i wydarzenia. Deweloperzy odrobili też lekcję z historii: podstawą industrializacji Polski jest Plan Czteroletni z czasów II Rzeczypospolitej, zgodnie z wizją Piłsudskiego możemy postulować stworzenie Międzymorza, zaś podczas II wojny światowej mamy wyraźną przewagę nad resztą krajów w próbach rozszyfrowania niemieckiej Enigmy. Niestety, wierność historycznym realiom ma też złe strony: jako państwo z jednej strony graniczące z III Rzeszą, z drugiej ze Związkiem Radzieckim, nie mamy szans, by stawić czoła ekspansji. Możemy za to wykorzystać nowe opcje dyplomatyczne, by szukać protekcji lub nawet sojuszu z Niemcami lub Sowietami.

Przypomnijmy, że Hearts of Iron IV zadebiutuje 6 czerwca, w 72. rocznicę lądowania w Normandii (początkowo gra miała mieć premierę jeszcze pod koniec ubiegłego roku), a od niedawna możecie składać zamówienia przedpremierowe. Choć zmiany w interfejsie oraz oprawie mogły wzbudzić niepokój wielu fanów serii, tak o to, że otrzymamy co najmniej bardzo dobrą strategię, nie powinno być obaw: Paradox Interactive już od dawna utrzymuje wysoki poziom swoich produkcji, co ostatnio potwierdziło świetnie przyjętym Stellaris.

  1. Oficjalna strona internetowa firmy Paradox Interactive
  2. Testowaliśmy Hearts of Iron IV – od zajęcia Nadrenii po inwazję na Polskę