Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 31 sierpnia 2021, 22:25

autor: Krystian "GRG" Rzepecki

Hearthstone - tryb Najemnicy na obszernym gameplayu

Poznaj szczegóły nowego trybu Najemnicy w grze Hearthstone i zobacz obszerny fragment rozgrywki.

Blizzard opublikował gameplay z gry Hearthstone ze szczegółami nowego trybu Najemnicy. Ten zapowiedziany na początku 2021 roku wariant zabawy zasadami przypomina Ustawkę, w której wybieramy bohatera i kompletujemy talię, kupując karty za złoto. Rozgrywka opiera się tam na schemacie kamień-papier-nożyce – gracz ustala miejsce wykładania kart na stół, które w odpowiedniej kolejności atakują przeciwnika we właściwej turze.

Podobnie będzie w przypadku Najemników, ale z większym naciskiem na elementy RPG i roguelite. Ma to być także ukłon w stronę tych graczy, którzy nie chcą inwestować pieniędzy lub czasu w tworzenie kolekcji mogących rywalizować w formatach Standard lub Dzikim.

Na obszernym gameplayu twórcy omawiają nowy tryb bardzo szczegółowo. Jak karczma była domem w Ustawce, tak tutaj nasze poczynania będą koncentrować się w wiosce. To miejsce, w którym gracz będzie rekrutował nowe postacie, przyjmował zlecenia, kompletował osiągnięcia oraz konfigurował najemników (umiejętności, przedmioty, skórki).

Hearthstone - Tryb Najemnicy na obszernym gameplayu - ilustracja #1
Widok wioski w nowym trybie Najemnicy. Źródło: Blizzard.

Będziemy mogli wybierać spośród dużej grupy najemników, których w momencie startu ma być 50. Bedą to postacie znane ze świata World of Warcraft, choć nie zabraknie gości z innych tytułów Blizzarda, jak np. Diablo, Pan Grozy. Najemnicy będą podzieleni na trzy klasy: obrońcy, zbrojni, czarownicy. Obrońca to typowy „tank” z pierwszej linii walki, zbrojny jest wojownikiem zadającym największe obrażenia, a czarownik wspomaga pozostałych z drugiej linii, używając potężnych zaklęć. Twórcy Hearthstone zastosowali widoczny na poniższym screenie schemat zadawania ran krytycznych, np. obrońca zadaje podwójne obrażenia zbrojnym.

Hearthstone - Tryb Najemnicy na obszernym gameplayu - ilustracja #2
Nowy schemat obrażeń krytycznych poszczególnych klas. Źródło: Blizzard.

Odpowiedni dobór klas i ich miejsca na polu walki ma być jednym z kluczowych aspektów gry, podobnie jak synergie między umiejętnościami najemników. Każda postać będzie posiadać trzy zdolności, z czego niektóre po użyciu będą potrzebowały czasu na odnowienie (cooldown), co jest nowością w mechanice Hearthstone. Dotyczy to głównie najpotężniejszych „skilli”, dzięki czemu zachowany ma być odpowiedni balans w grze.

Wraz z postępami najemnicy będą otrzymywać nagrody – doświadczenie, elementy ekwipunku oraz monety do tworzenia nowych kart. Podobnie jak w przypadku umiejętności, każda postać będzie mogła posiadać maksymalnie trzy przedmioty, jednak podczas walki używać będzie tylko jednego. Mają one wpływ na statystyki najemnika, całej drużyny lub poszczególnych zdolności.

Hearthstone - Tryb Najemnicy na obszernym gameplayu - ilustracja #3
Ekran konfiguracji postaci przed walką. Źródło: Blizzard.

Za ukończenie wstępu w nowym trybie każdy gracz otrzyma w nagrodę sympatycznego wierzchowca do gry World of Warcraft.

Najemnicy i portrety będą dostępne w pakietach Najemników. Blizzard zaprezentował także trzy zestawy startowe dostępne w przedsprzedaży:

  • Zestaw z Diablo zawiera diamentową legendarną kartę najemnika Diablo oraz 50 pakietów Najemników.
  • Zestaw z Królem Liszem zawiera diamentową legendarną kartę najemnika Król Lisz oraz 50 pakietów Najemników.
  • Zestaw z Sylwaną zawiera złotą legendarną kartę najemnika Sylwana i 30 pakietów Najemników.

Diablo, Król Lisz i Sylwana będą także dostępni w zwykłych pakietach Najemników. Nowy tryb zadebiutuje w Hearthstone 12 października.