Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 20 lutego 2021, 11:32

Hearthstone rozpoczyna Rok Gryfa wielkimi zmianami

Hearthstone wchodzi w Rok Gryfa z wieloma zmianami. Karcianka Blizzarda wzbogaci się o rozszerzenie Zahartowani przez Pustkowia, nowy tryb gry oraz setki kart.

W SKRÓCIE:
  • Hearthstone rozpoczyna Rok Gryfa.
  • Wprowadzi on kilkaset dodatkowych kart oraz 10 nowych stronników.
  • W grze pojawi się również kolejny tryb, czyli Hearthstone: Najemnicy.

W ramach nowej ery, w którą wchodzi Hearthstone, Blizzard zagwarantuje fanom dużo nowej zawartości. Najważniejszym elementem rozpoczynającego się Roku Gryfa jest wprowadzenie rozszerzenia o tytule Zahartowani przez Pustkowia. Zainspirowane ono zostało znaną graczom World of Warcraft lokacją z Azeroth. Wprowadzi do gry między innymi 135 nowych kart oraz 10 nieznanych wcześniej stronników.

Rok Gryfa wprowadzi również rotację zestawów kart dostępnych w grze. Zestawy z Roku Smoka zostaną przeniesione do Dziczy. Jest to specjalny tryb gry, w którym dostępne są wszystkie wydane do tej pory karty, co pozwala na tworzenie niestandardowych talii. Trafią do niej również karty z zestawów klasycznego i podstawowego, które razem utworzą zestaw historyczny. Do podstawowego trybu gry wprowadzony zostanie za to całkowicie nowy zestaw bazowy składający się z 235 kart. Wszyscy gracze będą mogli odblokować jego zawartość poprzez postępy w grze.

Do gry trafi także nowy tryb rozgrywki, czyli Hearthstone: Najemnicy. Gracze wybiorą swoich ulubionych bohaterów z uniwersum Warcraft i utworzą z nich drużynę najemników. Następnie zostanie ona wrzucona w serię losowo generowanych bitew. Każda z postaci posiadać będzie unikalne zdolności, a kolejne potyczki zwiększać będą ich doświadczenie. Wszystko po to, by przebić się przez zastępy wrogów i dotrzeć do finałowego bossa. Opisany wyżej tryb gry dostępny będzie również w wersji PvP. Gracze będą mogli postawić swoją drużynę najemników naprzeciw innym stworzonym przez rywali. Data wprowadzenia powyższego trybu nie została jednak jeszcze opublikowana.

Hearthstone otrzyma również serię fabularnych misji pod tytułem Księga najemników. Przybliżą one historię 10 nowych stronników, którzy wprowadzeni zostaną w rozszerzeniu Zahartowani przez Pustkowia. Pierwsza część, czyli Księga najemników: Rokara, pojawi się 6 kwietnia. Następne publikowane będą dwa razy w miesiącu. Swoją formą misje te mają przypominać znaną graczom Hearthstone’a Księgę bohaterów.

Graczy, którzy nie lubią takich nowości, ucieszy pewnie wiadomość o wprowadzeniu do gry formatu klasycznego. W jego ramach możliwa jest rozgrywka przy użyciu wersji gry Hearthstone w stanie z 2014 roku. Do dyspozycji graczy udostępniona zostanie więc karcianka bez zmian balansu wprowadzonych przez 7 lat od premiery, a także z jedynie 240 oryginalnymi kartami. Pozwoli to na swoisty powrót do korzeni Hearthstone’a. Jednocześnie będzie to pełnoprawny format gry, który wprowadzi osobne nagrody oraz rankingi.