Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 20 lutego 2021, 09:10

Nowe informacje o Overwatch 2; zmiany w PvP, nowe mapy i umiejętności bohaterów

Podczas panelu poświęconego Overwatch 2 poznaliśmy sporo nowych informacji na temat produkcji Blizzarda. Pokazano dwie mapy, ujawniono umiejętności pasywne bohaterów oraz zmiany w trybach gry.

W SKRÓCIE:
  1. Overwatch 2 nie pojawiło się podczas ceremonii otwarcia BlizzConu. Jednak poświęcono grze osobny panel.
  2. Poznaliśmy zmiany, jakie zajdą w trybach PvE i PvP.
  3. Planowana jest także otwarta beta przed premierą.

Mimo braku Overwatch 2 podczas transmisji ceremonii otwarcia BlizzConu 2021, firma Blizzard poświęciła później grze sporo czasu na specjalnym panelu, podczas którego dowiedzieliśmy się paru nowych rzeczy o nadchodzącej sieciowej strzelance.

Najważniejsza informacja - data premiery lub chociażby okienko premierowe - nie pojawiła się. Ujawniono za to nowe wizerunki Widowmaker, Pharah, McCree i Reapera wraz z dwoma mapami - Rzymem i Nowym Jorkiem. Overwatch 2 otrzyma usprawnienia wizualne oraz nowe efekty, które będą miały wpływ na rozgrywkę. Na materiałach pokazano burzę śnieżną i piaskową.

Prezentację podzielono na segmenty. Tryb PvE doczeka się nowych przeciwników, których wizerunki i ruchy ujawniono na powyższym wideo. Każda z postaci otrzyma dodatkowe umiejętności specjalne. Na przykładzie Żołnierza 76 pokazano poruszające się z nim pole siłowe, zadające obrażenia przeciwnikom. Pojawią się także specjalne misje bohaterów pozwalające podnosić poziom ich umiejętności. Zaprezentowano też drzewko rozwoju.

W trybie PvP zostaną wprowadzone pewne zmiany. Tanki otrzymają małego kopa, jeśli chodzi o ofensywne możliwości. Klasy leczące po zmianach mają stać się nieco bardziej niezależne od pozostałych. Ujawniono umiejętności pasywne, które otrzyma każdy z bohaterów. Będą miały one spory wpływ na rozgrywkę, więc Blizzard stanie przed poważnym zadaniem odpowiedniego zbalansowania gry.

Nowe informacje o Overwatch 2; zmiany w PvP, nowe mapy i umiejętności bohaterów - ilustracja #1
Nowy design McCree w Overwatch 2.

Istnieje spora szansa, że Overwatch 2 otrzyma otwartą betę przed swoją premierą. Powiedział o tym reżyser gry Jeff Kaplan w rozmowie z serwisem IGN. Plany nie zostały jeszcze w 100% potwierdzone, jednak Kaplan pozostaje optymistycznie nastawiony do tego pomysłu. Chce, by gracze mogli na własnej skórze przekonać się, jak wypadają wszystkie zmiany i nowości, które pojawią się w tej produkcji.

  1. Overwatch 2 – strona oficjalna gry