Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 31 sierpnia 2021, 22:02

autor: Szarmancki

EA pokazuje screeny z remake'u Dead Space

Podczas dzisiejszej transmisji na żywo studia Motive zostały przedstawione nagrania z remake'u gry Dead Space. Oprócz fragmentów rozgrywki, twórcy udostępnili grafiki prezentujące, jak wygląda tytuł, oraz m.in porównujące oryginalną odsłonę z nadchodzącą produkcją.

Podczas dzisiejszej transmisji na żywo Motive Studios udostępniło kilka nagrań z wczesnej produkcji remake’u Dead Space. W pokazie gry brali udział dyrektor kreatywny Roman Campos-Oriola oraz starszy producent Phillippe Ducharme, którzy komentowali na bieżąco materiał z rozgrywki. Twórcy pokazali również bezpośrednie zestawienia remake’u z oryginalnym Dead Space wydanym w 2008 roku. Oprócz tego deweloperzy przekazali kilka interesujących informacji o nadchodzącej grze, m.in. jakie zmiany względem pierwowzoru znajdą się w niej. Więcej grafik z remake’u możecie zobaczyć w albumie stworzonym przez użytkowników serwisu Reddit.

EA pokazuje screeny z remakeu Dead Space - ilustracja #1

Oprócz widocznego na pierwszy rzut oka progresu pod względem wizualnym, ulepszony został system walki. Podrasowano również istotny element rozgrywki, czyli rozczłonkowywanie przeciwników. Teraz każdy moduł broni protagonisty będzie lepiej lub gorzej reagował z ciałami nekromorfów. Niektóre z dostępnych wariantów oręża będą z łatwością rozrywać skórę obcych, inne giwery natomiast świetnie sprawdzą się w odrywaniu całych kończyn. Efekt będzie szczególnie widoczny, jeśli porównamy obrażenia zadane bronią małego kalibru z potężniejszymi pukawkami.

EA pokazuje screeny z remakeu Dead Space - ilustracja #2

Co więcej, zespół odpowiedzialny za remake Dead Space podzielił się z widzami informacją, że głosu Isaacowi Clarke’owi (protagoniście) użyczy Gunner Wright. Aktor ten poprzednio występował w roli głównego bohatera w drugiej oraz trzeciej odsłonie cyklu Dead Space i został ciepło przyjęty przez fanów. Wspomniano również, że dla zachowania pełnej immersji w trakcie eksploracji stacji kosmicznej opanowanej przez potwory Clarke będzie odzywał się tylko w czasie rozmów z innymi ocalałymi.

Remake gry Dead Space ukaże się na komputery osobiste oraz konsole PlayStation 5 i Xbox Series X|S. Choć data premiery nie została ujawniona, plotki sugerują, że produkcja trafi na rynek w 2022 roku.