Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 24 kwietnia 2013, 17:47

autor: Hed

Hardware – wymagania sprzętowe i inne ciekawostki o grze autorów Homeworld

Poznaliśmy wymagania sprzętowe strategii czasu rzeczywistego Hardware, którą tworzy studio Blackbird Interactive, założone przez współtwórców serii Homeworld. Deweloper ujawnił też parę ciekawostek na temat gry.

Znamy wymagania sprzętowe i parę ciekawostek o Hardware. - Hardware – wymagania sprzętowe i inne ciekawostki o grze autorów Homeworld - wiadomość - 2013-04-24
Znamy wymagania sprzętowe i parę ciekawostek o Hardware.

Studio Blackbird Interactive, założone przez współautorów kultowego Homeworld, ujawniło w rozmowie z serwisem games.on.net wymagania sprzętowe i wiele innych informacji na temat gry Hardware. Ta strategia czasu rzeczywistego podobno będzie miała wszystkie elementy, które zapewniły kosmicznej serii status kultowy. Jeden z twórców przekonuje, że obie produkcje mają wiele wspólnych cech, chociaż Hardware podąży we własnym kierunku i będzie czymś nowym.

W rozmowie z Danem Irishem wspomniany serwis dowiedział się, że studio Blackbird technicznie rzecz biorąc założono w 2007 roku, chociaż zaczęło ono w pełni funkcjonować dopiero 3 lata później. Deweloper jest finansowany z prywatnych środków i na chwilę obecną nie ma potrzeby korzystania z Kickstartera. Blackbird docenia jednak zainteresowanie i wsparcie ze strony odbiorców – osoby biorące udział w zamkniętych testach podobno otrzymają coś specjalnego.

Przechodząc do samej gry, Irish twierdzi, że Hardware będzie dzielił cechy Homeworld: w zakresie unikatowego stylu wizualnego, świetnej grafiki, wielu magicznych momentów oraz rozbudowanego zaplecza fabularnego. Hardware będzie jednak strategią czasu rzeczywistego innego typu. Co ciekawe, specyfika gry się zmienia. W momencie rozpoczęcia prac autorzy byli pod wrażeniem popularności Facebooka i chcieli z tego skorzystać. Teraz nie są już tacy pewni tego kierunku. „Facebook jest synonimem dla płytkiej rozgrywki i ‘dojenia’ użytkowników” – stwierdził Irish. Plan Blackbird jest znacznie ambitniejszy i wykracza poza ramy tych ograniczeń.

Nie robimy społecznościowej gry strategicznej. Robimy RTS-a z rozgrywką solową i sieciową” – wyjaśnił pracownik Blackbird. Producent dodał, że zabawa w Hardware będzie toczyła się na skalę planetarną – na wielkich mapach zagramy także ze znajomymi. Tytuł nie będzie wymagał konta facebookowego – wystarczy pecet i dostęp do gry, obecnie znajdującej się w fazie bety (zapisy są przyjmowane na oficjalnej stronie). Hardware być może pojawi się na Steamie, chociaż jeszcze nie jest to przesądzone. Wersję na komputery PC i Mac na pewno ściągniemy w formie klienta, podobnie jak w przypadku League of Legends, czy World of Tanks.

Minimalne wymagania sprzętowe

 1. Procesor: dwurdzeniowy 2 GHz+ (Pentium lub Athlon 64 X2)
 2. Pamięć operacyjna: 2 GB
 3. Karta grafiki: GeForce 7600 GT lub Radeon X800 XT (256 MB)
 4. Dysk twardy: 5 GB
 5. System operacyjny: Windows XP/Vista/7/8
 6. Rozdzielczość: 1024x768

Rekomendowane wymagania sprzętowe

 1. Procesor: dwurdzeniowy 2,4 GHz+ (Core 2 Duo E6600 lub Athlon 64 X2 5000+)
 2. Pamięć operacyjna: 4 GB
 3. Karta grafiki: GeForce 8800 GT (512 MB) lub Radeon HD 4850
 4. Dysk twardy: 10 GB
 5. System operacyjny: Windows 7/8 (32 lub 64-bitowy)
 6. Rozdzielczość: 1920x1080

Więcej informacji o Hardware, w tym konkrety na temat rozgrywki, poznamy w nadchodzących tygodniach. Irish powtórzył tylko, że nie jest to gra społecznościowa ani facebookowa. Zdaniem producenta Hardware rozpocznie nową erę w ewolucji RTS-ów. Osoby obawiające się modelu free-to-play, na który postawi Blackbird, być może uspokoi to, że studio zamierza ostrożnie podchodzić do tematu mikrotransakcji – tak, aby nie zaburzyć uczciwej rozgrywki.

 1. Oficjalna strona Hardware