Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 7 listopada 2012, 10:50

autor: Aver

Halo 4 nie trafi na PC

Przedstawiciel firmy Microsoft ukrócił wszelkie spekulacje rozbudzone dobrym przyjęciem gry Halo 4 na całym świecie i poinformował, że tytuł został zaprojektowany wyłącznie na konsolę Xbox 360 oraz nie pojawi się na PC.

Master Chief nie wybiera się na PC - Halo 4 nie trafi na PC - wiadomość - 2012-11-07
Master Chief nie wybiera się na PC
HALO 4
  • Pierwsza strzelanka z serii Halo opracowana przez studio 343 Industries;
  • Pierwsza część drugiej trylogii w uniwersum stworzonym przez Bungie Software w 2001 roku;
  • Gra otrzyma co najmniej dziesięć darmowych dodatków DLC (wartych ok. 12 godzin rozgrywki).

W wypowiedzi dla serwisu Penny Arcade Report przedstawiciel firmy Microsoft wykluczył możliwość, aby gra Halo 4, której światowa premiera miała miejsce wczoraj, pojawiła się na komputerach stacjonarnych. Tytuł pozostanie więc dostępny wyłącznie na konsolę Xbox 360.

Pracownik koncernu z Redmond przyznał, że firma Microsoft zawsze szuka nowych sposobów na „rozbudowę marki i zainteresowanie nią jak największej ilości osób”, jednak obecnie „nie ma w planach konwersji Halo 4 na PC”.

Spekulacjom na temat przeniesienia najnowszej odsłony przygód Master Chiefa na PC nie należy się dziwić. Halo 4 od dłuższego czasu była jedną z najbardziej oczekiwanych produkcji konsolowych w Stanach Zjednoczonych, a dwie pierwsze odsłony serii doczekały się wydań na komputery stacjonarne. Gdy więc pod koniec października w sieci pojawiła się informacja o rzekomych wymaganiach sprzętowych gry, a następnie firma Microsoft zamieściła zdjęcie bohatera produkcji w pecetowej sekcji swojego sklepu, zaczęły się pojawiać różne teorie na temat konwersji na PC.

Jedno nie ulega wątpliwości – popularność serii Halo jeszcze nigdy nie była tak duża. Pozwoliło to firmie Microsoft na zorganizowanie pokaźnej kampanii marketingowej, łącznie z pięcioodcinkowym miniserialem oraz różnymi incjatywami w dniu premiery (jak chociażby w Londynie czy Warszawie). Co jednak najważniejsze – sama gra była warta pieniędzy wydanych na reklamy. W opinii naszego recenzenta mamy bowiem do czynienia z wielkim powrotem Master Chiefa, wyróżniającym się znakomitym klimatem oraz grywalnością, choć ostatnie misje mogą być frustrujące, a długość kampanii (na ok. 5 godzin) pozostawia trochę do życzenia.

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.

Halo 4

Halo 4