Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 28 czerwca 2012, 11:30

autor: Sarge

12 godzin rozgrywki w darmowych dodatkach DLC do gry Halo 4

Studio 343 Industries po premierze gry Halo 4 wypuści przynajmniej dziesięć darmowych dodatków DLC wprowadzających nowe misje do trybu Spartan Ops, które przełożą się nawet na 12 godzin rozgrywki. Te i inne doniesienia na temat nowej odsłony popularnej serii opublikował serwis Little English Halo Blog.

Serwis Little English Halo Blog opublikował sporo informacji na temat gry Halo 4. Ich źródłem jest ExpertZone – strona internetowa firmy Microsoft, gdzie udostępnia ona sprzedawcom szczegóły dotyczące nadchodzących produktów.

12 godzin rozgrywki w darmowych dodatkach DLC do gry Halo 4 - ilustracja #1
źródło: LittleEnglishHaloBlog.com

Dowiedzieliśmy się w ten sposób między innymi, że po premierze Halo 4 twórcy będą udostępniać nowe misje do trybu Spartan Ops. Wypuszczanych będzie po 50 zadań na sezon, a każdego tygodnia otrzymamy pięć z nich. Oznacza to dziesięć cotygodniowych aktualizacji przypadających na jeden sezon. Misje będą poprzedzane filmem przerywnikowym, który odpowiednio wprowadzi graczy do akcji.

Najciekawszą wiadomością jest fakt, że pierwszy sezon dodatków DLC zawierających nowe zadania do trybu Special Ops będzie całkowicie darmowy. Oznacza to, że deweloper przez dziesięć tygodni będzie bezpłatnie udostępniał nową zawartość do swojego dzieła. Twórcy zapewniają, że wszystkie 50 misji starczy nawet na 12 godzin zabawy. Od drugiego sezonu zadania będą wypuszczane za pewną opłatą, ale nie zmienia to faktu, że gest studia 343 Industries jest godny pochwały. Przypominamy, że tryb Spartan Ops ukończymy zarówno samotnie, jak i w kooperacji.

Za pośrednictwem serwisu Little English Halo Blog dowiedzieliśmy się również, że deweloper przygotuje dziesięć map do tradycyjnych potyczek sieciowych, a kolejne będą wprowadzane w dodatkach DLC. Zapowiedziano także nowe tryby w obrębie zmagań multiplayer, ale żadne szczegóły nie zostały ujawnione.

12 godzin rozgrywki w darmowych dodatkach DLC do gry Halo 4 - ilustracja #2
źródło: LittleEnglishHaloBlog.com

Oprócz tego wiadomo, że w Halo 4 pojawi się dziesięć nowych broni. Dwie z nich zostały zaprezentowane na targach E3 w Los Angeles – mowa o Light Rifle oraz Scattershot. Kolejne zapewne będą ujawniane z czasem. W końcowym produkcie znajdzie się również miejsce dla dwóch nowych pojazdów, choć powrócą również te doskonale znane z poprzednich części serii.

Halo 4 zadebiutuje 6 listopada bieżącego roku wyłącznie na Xboksie 360. Jest to kolejna odsłona jednej z najbardziej popularnych serii pierwszoosobowych strzelanin na konsolach. Deweloperem gry jest studio 343 Industries, które zastąpiło zespół Bungie Software.