Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość pozostałe 29 września 2014, 17:54

autor: Łukasz "luckie" Szliselman

Half-Life: The Downfall of Evolution – ruszyła zbiórka pieniędzy na film w uniwersum Half-Life'a

Half-Life: The Downfall of Evolution to niezależny projekt filmowy, tworzony przez fanów serii gier Half-Life. W serwisie indiegogo ruszyła zbiórka na rzecz produkcji – autorzy potrzebują 20 tysięcy dolarów, ale w zamian obiecują udostępnić ją za darmo.

Half-Life: The Downfall of Evolution opowie o wydarzeniach, które doprowadziły do sytuacji znanej z Half-Life 2 - Half-Life: The Downfall of Evolution – ruszyła zbiórka na fanowski film w uniwersum Half-Life'a - wiadomość - 2014-09-29
Half-Life: The Downfall of Evolution opowie o wydarzeniach, które doprowadziły do sytuacji znanej z Half-Life 2

Grupa fanów z Turcji rozpoczęła zbiórkę społecznościową na niezależny projekt filmowy nawiązujący do serii Half-Life. Half-Life: The Downfall of Evolution to tytuł planowanego mini-serialu internetowego z aktorami, którego akcja ma się rozgrywać pomiędzy „jedynką” a „dwójką”. Ma on składać się z czterech, 10-minutowych odcinków publikowanych za darmo w serwisie YouTube. Scenariusz skupi się na wojnie siedmiogodzinnej – to właśnie w jej wyniku ludzkość została zniewolona przez agresywną rasę obcych, z którą walczyliśmy w Half-Life 2. By rozbudzić apetyt miłośników kultowego cyklu FPS-ów od studia Valve, autorzy filmowej produkcji opublikowali dwa zwiastuny Half-Life: The Downfall of Evolution.

Na realizację projektu twórcy potrzebują 20 tysięcy dolarów. Kwota ta ma wystarczyć na zatrudnienie aktorów, wynajęcie profesjonalnego sprzętu i studia filmowego oraz wytworzenie niezbędnych rekwizytów. Inicjatywę wesprzeć można w serwisie indiegogo. Tradycyjnie autorzy przygotowali nagrody dla najhojniejszych składkowiczów.

Half-Life to seria strzelanin pierwszoosobowych autorstwa studia Valve Software, zapoczątkowana w 1998 roku wraz z premierą jej pierwszej części. Wcielaliśmy się w niej w doktora fizyki teoretycznej Gordona Freemana, który wziął udział w nieudanym eksperymencie, w wyniku czego tajna baza Black Mesa została zaatakowana przez obcych. Druga odsłona cyklu ukazała się w 2004 roku, zbierając równie pochlebne opinie co „jedynka”. Wydarzenia w niej przedstawione dotyczyły okresu, w którym ludzkość przegrała wojnę z kosmitami i dostała się w niewolę. Twórcy wypuścili ponadto dwa dodatki – Half-Life 2: Episode One i Episode Two – kontynuujące wątek walki o wyzwolenie Ziemi. Rozszerzenia zostawiły jednak sporo niedokończonych wątków, przez co fani nigdy nie przestali czekać na trzecią część serii.

  1. Half-Life: The Downfall of Evolution w serwisie indiegogo
  2. Oficjalna strona projektu Half-Life: The Downfall of Evolution