Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 18 sierpnia 2011, 09:24

autor: Marek Oramus

Guild Wars 2 - znamy szczegóły na temat rozgrywki PvP

Studio ArenaNet przedstawiło założenia dotyczące rozgrywki w trybie PvP w grze Guild Wars 2. Opublikowano również nowy zwiastun i grafiki z gry.

Studio ArenaNet przedstawiło szczegóły trybu PvP w ich długo oczekiwanej produkcji z gatunku MMO, Guild Wars 2. Dodatkowo opublikowano nowy, interesujący zwiastun oraz szereg screenów pokazujących walki, lokacje oraz jednego z bossów.

Guild Wars 2 - znamy szczegóły na temat rozgrywki PvP - ilustracja #1

Najprostszym sposobem na zmierzenie się z innymi graczami będzie skorzystanie z tzw. funkcji „hot join”. Dzięki zastosowaniu widocznej powyżej przeglądarki meczów, charakterystycznej dla strzelanek sieciowych, będziemy mogli filtrować je według różnych kryteriów, np. wybierając tylko te, w których grają znajomi. Nic nie będzie stało na przeszkodzie, żeby dołączyć w trakcie trwającej potyczki. Jeżeli któraś ze stron uzyska znaczną przewagę, to system automatycznie zbalansuje rozgrywkę. Gdy walka na danej mapie dobiegnie końca, zostanie od razu wczytana kolejna. Pojawi się możliwość pojedynku jeden na jednego, a drużyny będą składać się z maksymalnie dziesięciu osób.

Guild Wars 2 - znamy szczegóły na temat rozgrywki PvP - ilustracja #2

Dla graczy preferujących większe wyzwania studio ArenaNet przygotowało system turniejów. Przystąpią do nich zespoły pięcioosobowe. Na pierwszym szczeblu zmierzy się ze sobą osiem drużyn. Najlepsza z nich zakwalifikuje się do miesięcznego turnieju, który z kolei stanowić ma eliminację do odbywających się raz w roku mistrzostw. Oprócz tego gracze będą mogli tworzyć własne turnieje.

Guild Wars 2 - znamy szczegóły na temat rozgrywki PvP - ilustracja #3

Główny tryb rozgrywki PvP w Guild Wars 2, Conquest, opiera się na przejmowaniu kluczowych obiektów na mapie. To rozwiązanie, znane chociażby z World of Warcraft, zostanie urozmaicone poprzez różnorodne efekty generowane w wyniku zajęcia pobocznych celów. Przykładowo na planszy może pojawić się wielki smok, który przelatując nad głowami bohaterów, spali wszystko, co napotka na swojej drodze.

Guild Wars 2 - znamy szczegóły na temat rozgrywki PvP - ilustracja #4

Z punktu widzenia nowych graczy z pewnością interesującą wiadomością będzie, że na czas rozgrywki w trybie PvP wszystkie postacie osiągną automatycznie maksymalny poziom i co się z tym wiąże, także szereg umiejętności. Dzięki temu o zwycięstwie będzie decydować w trochę mniejszym stopniu ilość czasu spędzonego przed ekranem monitora, a w większym talent. Oczywiście po opuszczenie aren PvP zdobyte doświadczenie powróci do poziomu, który osiągnęliśmy grając w trybie PvE.

Poniżej możecie zobaczyć najnowszy zwiastun Guild Wars 2, przygotowany specjalnie na targi gamescom. Zapraszamy Was również do obejrzenia filmowej zapowiedzi przygotowanej przez redakcję tvgry.pl.