Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 12 sierpnia 2021, 11:40

autor: Entelarmer

GTA: Vice City 2 z pełną mapą w demie fanowskiego remastera

Zespół RevTeam udostępnił nową aktualizację dema Grand Theft Auto: Vice City 2. Teraz ten – wbrew tytułowi sugerującemu kontynuację - remaster gry pozwala zwiedzić całe tytułowe miasto.

Jeśli śledziliście „przecieki” na temat Grand Theft Auto VI, zapewne zauważyliście, jak wielu graczy pragnie powrotu do Vice City. Na razie to tylko marzenia, ale jak zwykle w sukurs fanom serii przychodzą moderzy z rosyjskiego zespołu Revolution Team. Ci bowiem udostępnili całą mapę Vice City w ramach dema Grand Theft Auto: Vice City 2, czyli nieoficjalnego remastera gry na silniku czwartej odsłony cyklu. Możecie je pobrać z serwisu Mod DB – linki do aktualizacji znajdziecie w komunikacie twórców.

  1. Fanowski remaster GTA: Vice City na silniku RAGE z nowymi screenami

Wersja demonstracyjna projektu jest dostępna od grudnia 2020 roku, ale od tego czasu otrzymała garść aktualizacji. Ostatnia z nich w końcu pozwala na zwiedzanie całego tytułowego miasta, jak również wprowadza kolejne misje. Te uwzględniają „RC Raider Pickup” oraz cztery nowe zadania Ricardo Diaza. Poza tym moderzy z Revolution Team usunęli kilka usterek oraz udostępnili nowe screeny.

GTA: Vice City 2 z pełną mapą w demie fanowskiego remastera - ilustracja #1
Źródło: Revolution Team.

Fakt, że nieoficjalne Vice City 2 wciąż powstaje, jest o tyle krzepiący, że niedawno firma Take-Two Interactive skasowała wiele modyfikacji, nie tylko do Vice City, ale też do GTA III oraz GTA: San Andreas. Dla części graczy to praktycznie potwierdzenie, że studio Rockstar Games pracuje nad własnymi remasterami pierwszych trójwymiarowych odsłon serii lub uwzględni znane z nich miasta w nowej grze z cyklu. Lepiej jednak ostrożnie podchodzić do tych spekulacji, zwłaszcza w kontekście domniemanych teaserów, które zwiastowały – jak chcieli niektórzy fani – rychłą zapowiedź szóstego GTA.

  1. Oficjalna strona studia Rockstar Games