Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 11 października 2020, 15:36

autor: Bebop

Fanowski remaster GTA: Vice City na silniku RAGE z nowymi screenami

Zespół RevTeam podzielił się screenami ze swojego fanowskiego remastera gry GTA: Vice City. Projekt tworzony na silniku czwartej odsłony jeszcze w tym roku powinien doczekać się wersji demonstracyjnej.

Marzy Wam się powrót do przygód Tommy’ego z GTA: Vice City, ale odrzuca Was grafika z 2002 roku? Rosyjska grupa RevTeam może mieć na to rozwiązanie. Zespół pracuje obecnie nad odnowioną wersją gry, a efekty jego działań zobaczyć możecie na najnowszych screenach. Nieoficjalny remaster zatytułowany Grand Theft Auto: Vice City 2 tworzony jest na silniku, który napędzał GTA IV (RAGE).

W SKRÓCIE:
  1. Zespół RevTeam pracuje nad remasterem GTA: Vice City.
  2. Projekt napędzany jest przez RAGE - silnik z GTA IV.
  3. W sieci pojawiły się nowe screeny z remastera, w planach jest także udostępnienie 2 zwiastunów oraz wersji demo.

DSOGaming donosi, że członkowie RevTeam jeszcze w tym roku planują udostępnić fanom 2 nowe zwiastuny oraz demo gry. Efekty dotychczasowych prac śledzić można na oficjalnym kanale zespołu w serwisie YouTube. W tym momencie grupa szlifuje grafikę oraz skrypty. Z pewnością nie jest to łatwe zadanie, szczególnie że w remasterze mają pojawić się wszystkie misje, a także postacie i bronie znane z oryginalnej wersji.

Fanowski remaster GTA: Vice City na silniku RAGE z nowymi screenami - ilustracja #1

Fanowski remaster GTA: Vice City na silniku RAGE z nowymi screenami - ilustracja #2
Fanowski remaster GTA: Vice City na silniku RAGE z nowymi screenami - ilustracja #3
Fanowski remaster GTA: Vice City na silniku RAGE z nowymi screenami - ilustracja #4

 

Na papierze wygląda to bardzo dobrze, ale przestrzegałbym przed popadaniem w huraoptymizm, bo przyszłość projektu Grand Theft Auto: Vice City 2 nie jest wcale taka pewna. Niełatwo jest utrzymać zapał i motywację na takim samym poziomie przez kilka lat prac nad fanowskim projektem. Dobrze obrazuje to sytuacja z sierpnia tego roku, kiedy to zespół RevTeam zdecydował się opuścić Andrey Lisicin, czyli główny projektant remastera. Inną sprawą są kwestie prawne. Firma Take-Two, która jest wydawcą serii GTA, łatwo może zablokować projekt i zapewne prędzej czy później z tego skorzysta.

Przypomnijmy jeszcze, że Vice City może w przyszłości powrócić na nasze ekrany także za sprawą samego Rockstar Games. Według niektórych plotek miasto to pojawi się w GTA VI, a jeden z fanów przygotował nawet potencjalną mapę obszaru.

  1. Oficjalna strona internetowa studia Rockstar Games