Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 10 października 2014, 13:39

autor: Góral

GTA V - Lindsay Lohan staje w obronie wszystkich celebrytów

Amerykańska aktorka i piosenkarka Lindsay Lohan przygotowała nowy, ponad 60-stronicowy pozew przeciwko twórcom gry Grand Theft Auto V, w którym przedstawia dowody na bezprawne wykorzystywanie jej wizerunku. Artystka postanowiła w ten sposób także stanąć w obronie wszystkich celebrytów, aktorów, piosenkarzy i sportowców, którzy padają ofiarami przywłaszczania ich wizerunków przez nieuczciwe firmy.

Twórcy GTA V nadal użerają się z Lindsay Lohan. - GTA V - Lindsay Lohan staje w obronie wszystkich celebrytów - wiadomość - 2014-10-10
Twórcy GTA V nadal użerają się z Lindsay Lohan.

W grudniu 2013 roku donosiliśmy, że piosenkarka i aktorka Lindsay Lohan oskarżyła twórców gry Grand Theft Auto V o bezprawne wykorzystanie jej wizerunku w rzeczonej produkcji. Po kilku miesiącach sprawa jednak przycichła, aż tu nagle w lipcu dowiedzieliśmy się, że nic z tego, a artystka ma już gotowy pozew skierowany przeciwko firmom Rockstar Games oraz Take-Two Interactive. Miesiąc później to deweloperzy wnieśli do sądu wniosek o unieważnienie sprawy z powodu zwykłej chęci zwrócenia na siebie uwagi przez Lohan. Dziś przyszedł czas na kolejny odcinek tej ciekawej sprawy.

Tym razem Lohan postanowiła wytoczyć potężne działa i przygotowała 67-stronicowy pozew, którym ma zamiar chronić „wspólne interesy wszystkich celebrytów, aktorów, piosenkarzy i sportowców przed przywłaszczaniem ich wizerunków przez nieuczciwych handlowców”. Do pozwu załączono rozmaite dowody, w tym słynną grafikę promocyjną (widoczną poniżej), która ponoć została oparta na jednym ze starych zdjęć artystki (mniejsza z tym, że za model posłużyła Shelby Wellinder). Dodatkowo zarzucono firmie Take-Two Interactive, że wykorzystuje „blondynę” nie tylko w grze, ale także przy produkcji rozmaitych gadżetów, ubrań itd.

GTA V - Lindsay Lohan staje w obronie wszystkich celebrytów - ilustracja #2

Jak więc widać, sprawa dopiero zaczyna nabierać rozpędu i do jej zakończenia chyba jeszcze daleka droga. Warto również wspomnieć, że to nie jedyne zarzuty stawiane twórcom GTA V. Niedługo po premierze produkcji okazało się, że raper Daz Dillinger domaga się odszkodowania za bezprawne wykorzystanie w grze jego utworów, a swoją dolę chce także znana z programu Mob Wives córka byłego kryminalisty Karen Gravano.

GTA V - Lindsay Lohan staje w obronie wszystkich celebrytów - ilustracja #3Grand Theft Auto V to jedna z najlepszych i najgłośniejszych gier ostatnich lat. Produkcja zadebiutowała we wrześniu 2013 roku na konsolach PlayStation 3 i Xbox 360, a w listopadzie bieżącego roku trafi do użytkowników PlayStation 4 i Xboksa One. Natomiast w styczniu 2015 roku projekt ujrzy światło dzienne na komputerach PC.