Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość pozostałe 10 października 2014, 13:55

autor: Meehow

Wiedźmin Bagińskiego otrzymał dofinansowanie z PISF. Film oceniono jako "bardzo dobry"

Wiedźmin w reżyserii Tomasza Bagińskiego otrzymał dofinansowanie z PISF. Komisja uznała, że film jest "bardzo dobry".

Tomasz Bagiński i Platige Image są odpowiedzialni m.in. za filmy wprowadzające do obu części Wiedźmina - Wiedźmin Tomasza Bagińskiego otrzymał dofinansowanie z PISF - wiadomość - 2014-10-10
Tomasz Bagiński i Platige Image są odpowiedzialni m.in. za filmy wprowadzające do obu części Wiedźmina

Od ponad miesiąca wiemy, że trwają prace nad aktorskim filmem Wiedźmin w reżyserii Tomasza Bagińskiego, który wraz z ekipą Platige Image stworzył m.in. filmy wprowadzające do obu części gry Wiedźmin. Kolejną dobrą wieścią jest fakt, że kinowy Wiedźmin otrzymał dofinansowanie od Państwowego Instytutu Sztuki Filmowej w wysokości 150 tysięcy złotych z wnioskowanych 200 tysięcy. Komisja w składzie: Jacek Bławut, Michał Oleszczyk i Maciej Pieprzyca uznała, że Wiedźmin to „film bardzo dobry”. Wcześniej projekt dysponował budżetem rzędu 558 080 złotych. Obecnie film znajduje się we wczesnych etapach produkcji i na razie pewne jest tylko to, że powstanie on na motywach prozy Andrzeja Sapkowskiego, nie jest natomiast jasne, czy mowa o wiedźmińskich opowiadaniach, tzw. Sadze o wiedźminie, czy chociażby niedawno wydanej powieści Sezon burz.

Źródło: http://www.pisf.pl/pl - Wiedźmin Tomasza Bagińskiego otrzymał dofinansowanie z PISF - wiadomość - 2014-10-10
Źródło: http://www.pisf.pl/pl

Opowieści o Geralcie z Rivii z pewnością mają wystarczający potencjał, aby stworzono na ich podstawie kilka kinowych obrazów, pod warunkiem oczywiście, że nie okażą się klapą rzędu wołającego o pomstę do nieba Wiedźmina w reżyserii Marka Brodzkiego z 2001 roku. Zanim jednak wybierzemy się do kina na Wiedźmina od Platige Films, czeka nas trzecia odsłona Wiedźmina od studia CDPROJEKT RED – Wiedźmin 3: Dziki Gon – która zadebiutuje 24 lutego na komputerach osobistych oraz konsolach Xbox One i PlayStation 4.