Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 10 października 2014, 14:14

autor: Artur Raciborski

Smite – milion dolarów do wygrania w Mistrzostwach Świata

Jeżeli lubicie Smite – grę z gatunku MOBA, to na pewno zainteresuje was, że studio Hi-Rez poinformowało, iż w nadchodzących Mistrzostwach Świata pula nagród wyniesie okrągły milion dolarów. Ciekawostką jest fakt, że prawie połowa tej sumy została ufundowana przez samych graczy.

W SMITE World Championship będzie można wygrać mnóstwo pieniędzy.

Hi-Rez Studios ogłosiło na swojej oficjalnej stronie internetowej, że w nadchodzących Mistrzostwach Świata w Smite, produkcji z gatunku MOBA, pula nagród wyniesie okrągły milion dolarów. To, co jest najciekawsze, to fakt, że prawie połowa tej sumy (a dokładnie 400 tysięcy dolarów) została ufundowana przez samych graczy, dzięki zakupom w grze. Reszta została sfinansowana przez twórców produkcji. Jednakże to jeszcze nie koniec akcji, bowiem zbiórka pieniędzy potrwa jeszcze 14 tygodni, a więc pula nagród z pewnością wzrośnie. Całe wydarzenie nazwane „SMITE World Championship” odbędzie się między 9 a 11 stycznia 2015 roku w Atlancie w stanie Georgia. Z okazji uzbierania funduszy na nagrodę w zawodach, deweloperzy ze studia Hi-Rez wypuścili krótki filmik, by uczcić sukces.

Niewątpliwie Smite to aktualnie trzeci co do wielkości przedstawiciel gatunku gier MOBA na rynku, zaraz po League of Legends i Dota 2. Obecnie w Smite regularnie bawi się około 5 milionów graczy. Na tę chwilę gra dostępna jest wyłącznie na komputery osobiste, jednak wiadomo, że trwają prace nad konwersją tytułu, która trafi na konsolę Xbox One.

Smite to darmowa gra z rodzaju MOBA, której wyjątkowości nadaje ukazanie akcji z perspektywy trzeciej osoby, co w tego typu produkcjach jest ewenementem.

W Smite gracze wcielają się w bóstwa inspirowane różnymi mitologiamii i biorą udział w starciach PvP. Każdy bohater posiada unikalne zdolności, a głównym celem gry jest dotarcie do wrogiej bazy i pokonanie kryjącego się tam minotaura. W trakcie rozgrywki zdobywamy złoto i doświadczenie, dzięki którym rozwijamy naszą postać.