Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 21 kwietnia 2022, 20:45

autor: Michał "Maycuzai" Zegar

Dr. Dre nie chciał wystąpić w GTA. „Nie robię rzeczy dla dzieci"

Wieloletni przyjaciel Dr. Dre opisał w wywiadzie, jak udało mu się przekonać rapera do występu w GTA Online. Okazuje się, że celebryta uważał gry za „rzeczy dla dzieci”.

W wywiadzie z serwisem BET Music (via Eurogamer) DJ Pooh – konsultant kreatywny Grand Theft Auto V oraz spiker w growej stacji radiowej West Coast Classics – opowiedział, jak w imieniu Rockstara udało mu się zachęcić znanego rapera Dr. Dre do występu w Grand Theft Auto Online w ramach minikampanii fabularnej ze świeżej jeszcze aktualizacji The Contract.

Początki bywają trudne

Jak się okazuje, DJ Pooh jest wieloletnim przyjacielem Dr. Dre. Gdy skontaktował się z nim z propozycją, by ten pojawił się w GTA Online, wyszło na jaw, że celebryta nie jest zbytnim fanem gier wideo. Pooh opisał jego początkową reakcję słowami:

Na wstępie było to po prostu „nie”. Ale to normalna odpowiedź, które dostaje się od Dre... Początkowo brzmiała ona tak, ponieważ Dre nie jest graczem (…). Nie chodzi o to, że ich nie lubi czy coś w tym stylu, po prostu nie grał w nie. Powiedział, że nie robi rzeczy dla dzieci.

Perswazja czyni mistrza

Nie zniechęciło to jednak Pooha, który przyniósł do domu Dre własną konsolę PlayStation wraz z kopią GTA V, po czym wręczył raperowi kontroler. Tak konsultant opisuje reakcję swojego przyjaciela:

Powiedział: „To ***** jest zarąbiste”, gdy zobaczył, jak jeżdżę lowriderem. Później zakładaliśmy różne felgi do samochodu, braliśmy udział w strzelaninach, spędzaliśmy czas z przyjaciółmi, nawet wyrwałem dziewczynę – to wszystko!

Ostatecznie przekonało to Dr. Dre do pojawienia się w aktualizacji The Contract, która zadebiutowała w GTA Online pod koniec zeszłego roku.

  1. GTA Online – strona oficjalna