Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 21 kwietnia 2022, 20:40

Półtora roku rozwoju Baldur's Gate 3 podsumowane na komicznym filmie

Studio Larian zrobiło dużo, aby uczynić Baldur’s Gate 3 możliwie najlepszą grą już w Early Accessie – a planuje jeszcze więcej. Deweloper podsumował swoje dotychczasowe prace w zabawnym filmiku opublikowanym z okazji wydarzenia D&D Direct.

Osiemnaście miesięcy i dwa tygodnie – dokładnie tyle minęło od wydania Baldur’s Gate 3 we wczesnym dostępie na PC. Na pełną wersję nowej gry znanego m.in. z Divinity: Original Sin 1 i 2 studia Larian trzeba będzie poczekać do 2023 roku. Deweloper konsekwentnie rozwija jednak swoją produkcję.

Dotychczasowe prace nad nią zostały podsumowane w zabawnym filmiku – acz, z perspektywy wyczekujących właściwej premiery BG3 fanów, chyba aż nazbyt dosadnym – który został przygotowany z myślą o dzisiejszym wydarzeniu D&D Direct (Dungeons & Dragons Direct).

Wideo komunikuje, że kolejne miesiące mają przynieść jeszcze więcej zawartości do Baldur’s Gate III; deweloper potwierdził również termin premiery. I to na razie tyle – pozostaje nam czekać na właściwy debiut do przyszłego roku lub sięgnąć po grę już teraz. Jest ona dostępna na Steamie i na platformie GOG.com.