Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 29 maja 2020, 11:10

autor: Adrian Werner

GTA 6 dopiero w 2023 roku? To sugerują plany Take-Two [Aktualizacja]

Możliwe, że poznaliśmy termin premiery Grand Theft Auto 6. Sugeruje to duży wzrost planowanych wydatków marketingowych firmy Take-Two Interactive na okres od 1 kwietnia 2023 r. do 31 marca 2024 roku.

GTA 6 dopiero w 2023 roku? To sugerują plany Take-Two [Aktualizacja] - ilustracja #1
Wszystko wskazuje na to, że GTA 5 będzie musiało nam starczyć jeszcze na kilka lat.

Aktualizacja:

Take-Two Interactive wydało oświadczenie w tej sprawie, w którym zaprzeczono spekulacjom analityków odnośnie daty premiery Grand Theft Auto VI.

Wydawca stwierdził, że zaplanowane zwiększone wydatki marketingowe w roku rozliczeniowym 2024 wynikają ze zobowiązań względem podmiotów zewnętrznych. Tym samym nie dotyczą produkcji studia Rockstar Games, które jest własnością firmy.

Wróciliśmy więc do punktu wyjścia odnośnie GTA 6 i nie wiadomo obecnie, kiedy możemy spodziewać się premiery gry.

Plotki o Grand Theft Auto VI krążą od dłuższego czasu. Praktycznie pewne jest, że projekt znajduje się w produkcji, ale wiele wskazuje na to, że długo na niego poczekamy. Według nowych informacji GTA 6 ukaże się najwcześniej w 2023 roku.

Źródłem tych doniesień jest niedawny raport finansowy wydawcy serii, czyli Take-Two Interactive. Znalazła się w nim informacja, że firma zamierza wydać 84 mln dolarów na marketing w roku rozliczeniowym 2024, czyli okresie od 1 kwietnia 2023 r. do 31 marca 2024. To kwota ponad dwukrotnie wyższa niż w jakimkolwiek innym nadchodzącym roku zawartym w raporcie.

Oczywiście, wszystko to należy traktować na razie tylko jako spekulacje. Dla Take-Two Interactive GTA to jednak zdecydowanie najcenniejsza marka. Można więc spodziewać się, że firma ma ambitne plany marketingowe względem Grand Theft Auto VI. Warto przypomnieć, że wcześniej analogiczne dane z raportów finansowych pozwoliły fanom przewidzieć, kiedy na rynek trafi Red Dead Redemption 2, zanim produkcja została jeszcze zapowiedziana.

W 2023 roku GTA 5 będzie obchodziło swoje dziesiąte urodziny. Taki termin premiery może wydawać się odległy, ale ma sens. Gra najpewniej powstaje bowiem z myślą o następnej generacji konsol, więc studio Rockstar Games może chcieć zaczekać, aż wystarczająco dużo osób kupi PlayStation 5 oraz Xboksa Series X.

Do tego piąta część serii nadal radzi sobie wyśmienicie. W tym roku od lutego do maja sprzedano dodatkowych 10 mln egzemplarzy gry, a kwiecień był najlepszym miesiącem w historii Grand Theft Auto Online pod względem przychodów z mikropłatności. GTA 5 wciąż zarabia więc tak dobrze, że raczej nikomu nie śpieszy się zastąpić produkcję kontynuacją.

  1. Oficjalna strona internetowa Rockstar Games
  2. Jakie ma być GTA 6? Analizujemy wszystkie przecieki

Ostatnia aktualizacja: 2020-05-29

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.

Informacja pojawiła sie pierwotnie 27 maja 2020, 10:26.

Centrum PlayStation 5 - Wszystko o konsoli i jej grach