Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 29 maja 2020, 11:10

autor: Adrian Werner

GTA 6 dopiero w 2023 roku? To sugerują plany Take-Two [Aktualizacja]

Możliwe, że poznaliśmy termin premiery Grand Theft Auto 6. Sugeruje to duży wzrost planowanych wydatków marketingowych firmy Take-Two Interactive na okres od 1 kwietnia 2023 r. do 31 marca 2024 roku.

GTA 6 dopiero w 2023 roku? To sugerują plany Take-Two [Aktualizacja] - ilustracja #1
Wszystko wskazuje na to, że GTA 5 będzie musiało nam starczyć jeszcze na kilka lat.

Aktualizacja:

Take-Two Interactive wydało oświadczenie w tej sprawie, w którym zaprzeczono spekulacjom analityków odnośnie daty premiery Grand Theft Auto VI.

Wydawca stwierdził, że zaplanowane zwiększone wydatki marketingowe w roku rozliczeniowym 2024 wynikają ze zobowiązań względem podmiotów zewnętrznych. Tym samym nie dotyczą produkcji studia Rockstar Games, które jest własnością firmy.

Wróciliśmy więc do punktu wyjścia odnośnie GTA 6 i nie wiadomo obecnie, kiedy możemy spodziewać się premiery gry.

Plotki o Grand Theft Auto VI krążą od dłuższego czasu. Praktycznie pewne jest, że projekt znajduje się w produkcji, ale wiele wskazuje na to, że długo na niego poczekamy. Według nowych informacji GTA 6 ukaże się najwcześniej w 2023 roku.

Źródłem tych doniesień jest niedawny raport finansowy wydawcy serii, czyli Take-Two Interactive. Znalazła się w nim informacja, że firma zamierza wydać 84 mln dolarów na marketing w roku rozliczeniowym 2024, czyli okresie od 1 kwietnia 2023 r. do 31 marca 2024. To kwota ponad dwukrotnie wyższa niż w jakimkolwiek innym nadchodzącym roku zawartym w raporcie.

Oczywiście, wszystko to należy traktować na razie tylko jako spekulacje. Dla Take-Two Interactive GTA to jednak zdecydowanie najcenniejsza marka. Można więc spodziewać się, że firma ma ambitne plany marketingowe względem Grand Theft Auto VI. Warto przypomnieć, że wcześniej analogiczne dane z raportów finansowych pozwoliły fanom przewidzieć, kiedy na rynek trafi Red Dead Redemption 2, zanim produkcja została jeszcze zapowiedziana.

W 2023 roku GTA 5 będzie obchodziło swoje dziesiąte urodziny. Taki termin premiery może wydawać się odległy, ale ma sens. Gra najpewniej powstaje bowiem z myślą o następnej generacji konsol, więc studio Rockstar Games może chcieć zaczekać, aż wystarczająco dużo osób kupi PlayStation 5 oraz Xboksa Series X.

Do tego piąta część serii nadal radzi sobie wyśmienicie. W tym roku od lutego do maja sprzedano dodatkowych 10 mln egzemplarzy gry, a kwiecień był najlepszym miesiącem w historii Grand Theft Auto Online pod względem przychodów z mikropłatności. GTA 5 wciąż zarabia więc tak dobrze, że raczej nikomu nie śpieszy się zastąpić produkcję kontynuacją.

  1. Oficjalna strona internetowa Rockstar Games
  2. Jakie ma być GTA 6? Analizujemy wszystkie przecieki