Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 29 maja 2020, 11:02

autor: DS

GTA 4 - aktualizacja przywróciła piosenki, ale zepsuła save’y

Niedawna aktualizacja do Grand Theft Auto IV: Complete Edition przyniosła oczekiwane zmiany - gracze odzyskali usunięte wcześniej piosenki oraz stacje radiowe. Niestety, pojawiły się również niespodziewane błędy, które popsuły graczom save’y.

Aktualizacja: W międzyczasie, gdy powstawała ta wiadomość, Rockstar wycofał poprawkę, więc jeżeli wcześniej jej nie pobraliście, to wszystkie wasze zapisy stanu gry będą działać poprawnie. Niestety usuniętych wcześniej utworów muzycznych również nie będzie. Zakładam, że patch powróci na Steam, gdy deweloperzy usuną problem powodujący uszkadzanie save'ów.

GTA 4 - aktualizacja przywróciła piosenki, ale zepsuła save’y - ilustracja #1
GTA IV: Complete Edition dostała nową aktualizację.

Rockstar Games przy okazji powrotu swojej gry na platformę Steam był zmuszony do czasowego usunięcia z niej szeregu piosenek. Jednak, jak informują użytkownicy serwisu Reddit, ostatnia aktualizacja, która zawitała do tego już ponad 12-letniego tytułu, przywróciła wcześniej usunięte stacje radiowe i utwory. Omawiana zawartość jest częścią dodatku Grand Theft Auto: Episodes from Liberty City, który w ramach niedawnej aktualizacji jest oferowany w pakiecie wraz z podstawową wersją gry jako Grand Theft Auto IV: Complete Edition.

Niektórzy posiadacze Grand Theft Auto IV nie mają jednak zbyt dużo powodów do radości, gdyż z piosenkami do gry trafiły również błędy, które często uniemożliwiają cieszenie się rozgrywką. Użytkownicy Steam skarżą się między innymi na zepsute save’y, problemy z uruchomieniem misji po cut-scenkach czy ładowaniem się gry. Forum Valve zostało zalane zażaleniami, więc pewnie niedługo doczekamy się reakcji ze strony Rockstar Games.

GTA IV zadebiutowało na konsolach PlayStation 3 i Xbox 360 oraz na PC w 2008. Mimo małych problemów na premierę gra z czasem doczekała się statusu kultowej. Choć ma już na karku 12 lat, wciąż jest wspierana zarówno przez twórców, jak i moderów. Ostatnio mogliśmy zobaczyć chociażby mapę z GTA IV w 4K, odwzorowaną na silniku GTA V.