Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 21 maja 2020, 11:51

GTA 5 to nadal żyła złota, Take-Two Interactive planuje nowe gry

Firma Take-Two Interactive pochwaliła się imponującymi wynikami sprzedaży gier Grand Theft Auto 5, Red Dead Redemption 2, Borderlands 3 oraz Mafia 3. Ujawniono również, że wydawca ma w planach 93 nowe gry.

GTA 5 to nadal żyła złota, Take-Two Interactive planuje nowe gry - ilustracja #1
GTA 5 nadal sprzedaje się rewelacyjnie

Firma Take-Two Interactive udostępniła nowy raport finansowy. Poza suchymi kwotami przychodów i zysków znalazło się w nim sporo ciekawych informacji o wynikach poszczególnych gier i planach wydawcy na przyszłość.

Rewelacyjne wyniki GTA 5 i RDR 2. Marka Mafia ważna dla Take-Two Interactive

Sprzedaż gier firmy:
  1. GTA 5: 130 mln. egzemplarzy.
  2. RDR 2: 31 mln.
  3. Borderlands 3: 10 mln.
  4. Mafia III: 7 mln.
  5. NBA 2K20: 12 mln.
  6. The Outer Worlds: 2,5 mln.

Pochwalono się, że sprzedaż Grand Theft Auto V przekroczyła 130 mln egzemplarzy. Jeszcze w lutym tego roku informowano o 120 mln. Powiększenie wyniku gry o kolejnych dziesięć milionów w raptem kilka miesięcy jest szalenie imponującym osiągnięciem, zwłaszcza biorąc pod uwagę fakt, że produkcja niedługo będzie obchodziła swoje siódme urodziny.

Inne przeboje wydawcy również radzą sobie wyśmienicie. Sprzedano już ponad 31 mln egzemplarzy Red Dead Redemption 2 (w lutym tego roku było to 29 mln). Z kolei Borderlands 3 przekroczyło próg 10 mln sztuk. NBA 2K20 znalazło 12 mln nabywców, a The Outer Worlds - 2,5 mln.

Ponadto poinformowano, że od dnia premiery w 2016 roku sprzedano ponad 7 milionów egzemplarzy gry Mafia III. Wynik nie dorównuje osiągnięciom największych przebojów Take-Two Interactive, ale jest wystarczający, aby wydawca uznał serię za ważną markę. Możemy zatem spodziewać się, że na odświeżonych wersjach dotychczasowych odsłon cyklu się nie skończy i prędzej czy później na rynek trafi Mafia 4.

Take-Two Interactive planuje 93 gry. Premiera Kerbal Space Program 2 opóźniona

Wydawca zdradził również, że w ciągu najbliższych pięciu lat zamierza wydać 93 gry. Podkreślono, że chodzi o samodzielne produkcje, a nie dodatki. Z tej liczby 63 przeznaczone będą dla wymagających graczy, 13 dla casualowych, a 17 celuje gdzieś pomiędzy tymi dwiema grupami.

72 gry powstają z myślą o pecetach, konsolach lub streamingowych platformach pokroju Stadia, a 21 zmierza wyłącznie na urządzenia mobilne. Jeśli chodzi o modele biznesowe to 67 zadebiutuje jako produkcje płatne, a pozostałe będą należały do kategorii free-to-play.

Co ciekawe, z tych 93 gier tylko 47 będzie należało do istniejących marek. Warto na koniec dodać, że wszystkie te liczby dotyczą jedynie obecnych planów wydawcy. Część z tych projektów może zostać porzucona, a inne dodane.

Firma poinformowała również o opóźnieniu planowanej daty premiery Kerbal Space Program 2. Produkcja trafi do sprzedaży dopiero jesienią 2021 roku.

Bardzo dobre wyniki finansowe firmy Take-Two Interactive

W raporcie znalazły się również wyniki finansowe za ostatni kwartał minionego roku rozliczeniowego, czyli okres od 1 stycznia do 31 marca 2020 r. Przychód wyniósł 729,4 mln dolarów, co stanowi wzrost o 49% w porównaniu z analogicznymi trzema miesiącami w 2019 r. Zysk netto wyniósł 127,7 mln dolarów.

Z kolei za cały rok rozliczeniowy, przychód wyniósł 2,93 mld dolarów. Z tej kwoty aż 77% pochodziło ze źródeł cyfrowych, zarówno ze sprzedaży gier, jak i mikropłatności. Zysk netto zamknął się w kwocie 685,7 mln dolarów.

  1. Take-Two Interactive – oficjalna strona firmy