Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 14 stycznia 2021, 18:33

autor: EnVakker

GRYOnline.pl wciąż liderem w grudniu 2020

GOL dalej znajduje się na pierwszym miejscu wśród polskich serwisów o grach wideo. Przedstawiamy wyniki badania Mediapanel Gemius PBI za grudzień 2020.

Ukazały się wyniki przeprowadzonego w grudniu przez firmę Gemius badania Mediapanel, którego założeniem jest zarysować jak najbardziej kompleksowy i wiarygodny obraz ruchu w polskim Internecie. W raporcie uwzględniono takie aspekty jak liczba realnych użytkowników i odsłon wraz z procentowym udziałem w segmencie rynku, długość pojedynczej sesji, a także rozkład socjologiczno-demograficzny internautów.

GRYOnline.pl wciąż liderem w grudniu 2020 - ilustracja #1
Źródło: Webedia Gaming na podstawie raportu Mediapanel Gemius/PBI

Dane statystyczne wskazują, że w sektorze serwisów zajmujących się tematyką gier wideo GRYOnline.pl zajmują pierwsze miejsce z wynikiem ponad 5,1 miliona unikalnych użytkowników (według Google Analytics) lub 2,7 miliona tzw. „real users” miesięcznie. To drugie określenie odnosi się do stosowanej przez firmę Gemius zaawansowanej metody obliczania ilości faktycznych osób, które odwiedziły stronę internetową w danym okresie, opartej na danych z plików cookies. Więcej na temat tej metody przeczytacie tutaj.

GRYOnline.pl wciąż liderem w grudniu 2020 - ilustracja #2
Źródło: Webedia Gaming na podstawie raportu Mediapanel Gemius/PBI

Łączna liczba odsłon wygenerowanych przez internautów wynosi ponad 35 milionów miesięcznie - to niemal połowa wszystkich odsłon generowanych na polskich stronach o podobnej tematyce! Z badania dowiemy się także, jaki był średni czas sesji na stronie GRYOnline.pl w grudniu 2020 - 12 minut i 17 sekund. Oznacza to pobicie wyniku sprzed dwóch lat - 10:11 - o ponad dwie minuty.

GRYOnline.pl wciąż liderem w grudniu 2020 - ilustracja #3
Źródło: Webedia Gaming na podstawie raportu Mediapanel Gemius/PBI

Wyniki dają także wgląd w przekrojowe dane socjologiczno-demograficzne na temat czytelników GRYOnline.pl. Okazuje się, że aż 75% z nich to mężczyźni. 86% ma wykształcenie wyższe lub średnie, a 65% to mieszkańcy miast. Jak wygląda kwestia wieku? Po raz kolejny upada mit, jakoby gry mogły być pasją jedynie dla nastolatków - 54% czytelników „GOL-a” ma pomiędzy 25 a 44 lata!

Badanie Mediapanel pokazuje, że trwająca od wielu lat dobra passa „GOL-a” wcale nie zamierza dobiec w najbliższym czasie końca. Cieszymy się, że nasze dwudzieste urodziny, które wypadły 1 stycznia 2021 roku, zastały nas wciąż w świetnej formie, mimo zmieniających się nieustannie internetowych realiów i wymagań rynku. Było to możliwe przede wszystkim dzięki Wam – naszym czytelnikom, komentatorom i widzom. Serdecznie dziękujemy za to, że także w trudnym roku 2020 byliście z nami!