Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 2 marca 2020, 08:50

autor: Bartosz "Aquma" Świątek

Grounded – pierwszy gameplay z nowej gry Obisidian Entertainment

Na imprezie PAX East 2020 studio Obisidian Entertainment pokazało pierwszy gameplay ze swojej kolejnej produkcji – gry survivalowej Grounded. Materiał przedstawia podstawowe założenia rozgrywki. W czasie prezentacji deweloperzy odpowiadali na pytania osób zgromadzonych na widowni.

Grounded na pierwszym gameplayu. - Grounded – pierwszy gameplay z nowej gry Obisidian Entertainment - wiadomość - 2020-03-02
Grounded na pierwszym gameplayu.

W SKRÓCIE:

  1. na PAX East 2020 pokazano pierwszy oficjalny gameplay z Grounded;
  2. materiał przedstawia podstawy rozgrywki w nowej produkcji Obsidian Entertainment;
  3. deweloperzy odpowiedzieli też na kilka pytań widzów.

W czasie imprezy branżowej PAX East 2020 w Bostonie studio Obsidian Entertainment zaprezentowało pierwszy gameplay ze swojej kolejnej produkcji – sieciowej gry survivalowej Grounded, w której wcielimy się w pomniejszonych ludzi, starających się przetrwać w nietypowych warunkach. Materiał trwa piętnaście minut i jest okraszony komentarzem deweloperów (odpowiadają na pytania zgromadzonych). Znajdziecie go poniżej.

Na materiale widzimy podstawy rozgrywki. Bohater porusza się po planszy zbierając różnego rodzaju materiały i natrafiając od czasu do czasu na imponujących (dla niego) rozmiarów mrówki czy biedronki, z którymi w niektórych przypadkach musi walczyć. Widzimy też podstawy systemu rzemiosła (prezentuje się on bardzo podobnie, jak w innych tego typu produkcjach).

Kilka ciekawych informacji pojawia się również w odpowiedziach na pytania. Przykładowo wygląda na to, że akcja Grounded rozpocznie się w… ogródku naszej postaci (choć później trafimy także do innych miejsc, bo deweloperzy nie chcą, by do rozgrywki wkradła się monotonia). Dowiedzieliśmy się też, że rośliny takie jak trawa, czy grzyby, będą odrastały, dzięki czemu wielokrotnie wykorzystamy je jako źródło użytecznych materiałów. Gra będzie również wspierała funkcję cross-play (pozwoli grać z posiadaczami innej platformy).

Grounded zmierza na pecety i konsole Xbox One. W tym roku gra ukaże się w programie wczesnego dostępu. Tytuł będzie też dostępny w ramach usługi Xbox Game Pass.

  1. Grounded – strona oficjalna
  2. Obsidian Entertainment – strona oficjalna