Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 22 grudnia 2018, 12:59

Gris już na plusie - koszt produkcji zwrócił się w 7 dni od premiery

Dla zespołu Nomada Studio i firmy Devolver Digital końcówka roku okazała się bardzo udana. Artystyczna platformówka Gris sprzedaje się tak dobrze, że siedem dni wystarczyło, aby zwróciły się koszty jej produkcji.

Gris to jedna z najpiękniejszych gier niezależnych tego roku. - Gris już na plusie- koszty zwróciły się po siedmiu dniach od premiery - wiadomość - 2018-12-22
Gris to jedna z najpiękniejszych gier niezależnych tego roku.
GRIS W SKRÓCIE:
  1. Deweloper gry: Nomada Studio
  2. Wydawca: Devolver Digital
  3. Gatunek: platformówka 2D
  4. Platformy: PC, Switch
  5. Data premiery: 13 grudnia 2018 r.

Wydana w zeszłym tygodniu śliczna platformówka Gris okazała się sporym sukcesem. Jej autorzy właśnie pochwalili się, że siedem dni wystarczyło, aby zwróciły im się koszt produkcji. Dzięki temu tytuł zaczął już przynosić zyski. Nie podano konkretnych wyników sprzedaży. Jedyne dane jakie posiadamy pochodzą z płatnej wersji serwisu SteamSpy, według analiz którego na samym Steamie zakupiono 61 tys. egzemplarzy.

Przypomnijmy, że Gris ukazało się 13 grudnia tego roku, równocześnie na pecety oraz konsolę Nintendo Switch. Produkcja nie oferuje polskiej wersji językowej. Na razie twórcy nie potwierdzili wydań na inne platformy sprzętowe.

Gris to debiutancka produkcja hiszpańskiego zespołu Nomada Studio, założonego przez byłych pracowników firmy Ubisoft. Gra została ciepło przyjęta. Według serwisu Metacritic, wersja pecetowa posiada średnią ocen na poziomie 83%, a wydanie na Nintendo Switch jest oceniane równie pozytywnie.

Gra chwalona jest za piękną oprawę graficzną, ciekawą fabułę i dopracowaną mechanikę, która regularnie zaskakuje nowymi wyzwaniami. Krytyka koncentruje się głównie na zbyt krótkiej kampanii.

Warto na koniec wspomnieć, że nie tylko pracownicy studia Nomada Studio mają powody do zadowolenia. Dzisiaj pisaliśmy także o sukcesie innej dwuwymiarowej platformówki w postaci gry Celeste, której sprzedaż przekroczyła pół mln egzemplarzy. Z kolei zespół Gears for Breakfast pochwalił się, że platformówka 3D A Hat in Time znalazła już ponad milion nabywców.

  1. Oficjalna strona gry Gris