Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 22 grudnia 2018, 09:38

Celeste - sprzedaż platformówki przekroczyła pół miliona kopii

Studio Matt Makes Games ogłosiło, że sprzedaż oldskulowej platformówki Celeste przekroczyła pół miliona egzemplarzy. Twórcy pracują nad nowymi poziomami do gry i wkrótce ujawnią również swój następny projekt.

Gra Celeste okazała się sporym sukcesem. - Celeste - sprzedaż platformówki przekroczyła 0,5 mln egzemplarzy  - wiadomość - 2018-12-22
Gra Celeste okazała się sporym sukcesem.
CELESTE W SKRÓCIE:
  1. Deweloper gry: Matt Makes Games
  2. Wydawca: Matt Makes Games
  3. Gatunek: platformówka 2D
  4. Platformy: PC, PS4, XONE, Switch
  5. Data premiery: styczeń 2018 r.

Ludzie z niezależnego studia Matt Makes Games mają powody do zadowolenia. Zespół właśnie pochwalił się, że sprzedał już ponad pół miliona egzemplarzy swojej najnowszej produkcji, czyli dwuwymiarowej platformówki Celeste.

Wynik ten udało się osiągnąć w niecały rok, gdyż gra zadebiutowała w styczniu, w wersjach na PC oraz konsole PlayStation 4, Nintendo Switch i Xbox One. Celeste zostało przyjęte bardzo ciepło. Według serwisu Metacritic wydanie na PS4 posiada średnią ocen na poziomie 91%. Twórcy nie podali wyników sprzedaży z podziałem na konkretne platformy. Jedyne dane jakie posiadamy pochodzą z płatnej wersji serwisu SteamSpy, według analiz którego na samym Steamie zakupiono 175 tys. egzemplarzy.

Celeste otrzymała nagrodę publiczności dla najlepszej gry niezależnej roku na Independent Games Festival. Z kolei podczas gali The Game Awards 2018 produkcja wygrała w kategoriach Najlepsza gra zaangażowana oraz Najlepsza gra niezależna.

Chwaląc się wynikami sprzedaży autorzy ogłosili także, że pracują nad zestawem nowych poziomów do Celeste. Stanowić one będą pożegnanie deweloperów z grą i mają zaoferować bardzo wysoki poziom trudności. Wkrótce studio Matt Makes Games ma również ujawnić swój następny projekt.

Warto na koniec wspomnieć, że Celeste zostało obecnie przecenione o 20% na Steamie w ramach zimowej wyprzedaży, dzięki czemu grę można kupić za 57,59 zł. Ponadto produkcja trafi w styczniu do abonentów Xbox Live Gold.

  1. Oficjalna strona gry