Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 26 maja 2015, 13:38

autor: luckie

Grę Wiedźmin 3: Dziki Gon na Steamie kupiło ponad 12 tys. Polaków

Wersja Steam gry Wiedźmin 3: Dziki Gon znalazła wśród polskich graczy 12 tysięcy nabywców. Mimo wyższej ceny i zabezpieczeń DRM, wielu Polaków skusiła wygoda platformy studia Valve oraz chęć powiększenia swojej wirtualnej kolekcji.

Zamknij się i bierz moje oreny! - Grę Wiedźmin 3: Dziki Gon na Steamie kupiło ponad 12 tys. Polaków - wiadomość - 2015-05-27
Zamknij się i bierz moje oreny!

Chyba nie trzeba nikogo przekonywać, że Wiedźmin 3: Dziki Gon to jedna z najgorętszych premier tego roku. Firma CDP.pl zadbała, by w naszym kraju gra była dostępna w naprawdę atrakcyjnych cenach, zaczynających się w okolicach 119 zł. Mimo to, do tej pory znalazło się ponad 12 tysięcy Polaków, którzy kupili droższą wersję na Steamie, z czego prawie 10 tys. zamówiło grę w przedsprzedaży, jak wynika z danych zebranych przez naszą redakcję za pomocą API Steama (wykorzystywanego w Steam Spy). Jest to sporo niższy wynik, niż w przypadku pecetowego Grand Theft Auto V, którego wersję Steam nabyło 37 tys. polskich graczy, ale cena pudełkowa hitu studia Rockstar również była odpowiednio wyższa.

Posiadacze dwóch poprzednich odsłon serii Wiedźmin na Steamie (które w ostatnich promocjach dało się kupić za kilkanaście złotych) otrzymywali specjalną zniżkę na pre-order Wiedźmina 3 – w takim przypadku „trójka” kosztowała 43,99 euro (przy niestabilnym kursie euro było to co najmniej 175 zł) – choć to wciąż o kilkadziesiąt złotych więcej, niż w polskich sklepach internetowych. A jednak, kilkanaście tysięcy Polaków zgodziło się na taką cenę, by dodać Wiedźmina 3 do swojej rosnącej biblioteki gier na Steamie. Po części można to przypisać temu, że dla naszych rodaków przebywających za granicą zakup gry na Steamie był najprostrzym wyborem, by mogli cieszyć się nią w polskiej wersji językowej.

Z drugiej strony, pudełkowe wydania, choć tańsze, nie zawierały klucza Steam, a jedynie kod aktywacyjny serwisu GOG.com. Polscy gracze mają coraz większą sympatię i zaufanie do platformy dystrybucji cyfrowej studia Valve, co unaocznia także nasza ankieta. Wygląda też na to, że możliwość kolekcjonowania gier na Steamie jest dla nas bardziej kuszące niż brak zabezpieczeń DRM.

Sprzedaż Wiedźmina 3 w Wielkiej Brytanii

Wiedźmin 3: Dziki Gon zrobił też niemałą furorę w Wielkiej Brytanii. W minionym tygodniu polska hiperprodukcja uplasowała się na szczycie listy Top 10 UK, zaliczając najlepszy debiut w tym roku (o 53% wyższa sprzedaż niż Battlefield Hardline w analogicznym okresie). Spośród pudełek z trzecim Wiedźminem sprzedanych do tej pory na Wyspach, 63% to edycja na PlayStation 4, 32% na Xboksa One, a zaledwie 5% na PC. Oczywiście dużo wiecej kopii pecetowej wersji rozeszło się drogą elektroniczną. Warto jednak zauważyć, że na całym świecie, również w Polsce, prowadzono intensywną promocję Wiedźmina 3 w wersji na PlayStation 4, co mogło wpłynąć na wyniki sprzedaży na poszczególnych platformach. Poza tym w przypadku kupowania sprzętu od zera, zdecydowanie taniej wychodzi zakup konsoli niż wysokiej klasy komputera.

  1. Wiedźmin 3: Dziki Gon - poradnik do gry
  2. Wiedźmin 3: Dziki Gon - kompendium wiedzy / FAQ
  3. Recenzja gry Wiedźmin 3: Dziki Gon na PC – Geralt rozwija skrzydła na pececie
  4. Oficjalna strona internetowa gry Wiedźmin 3: Dziki Gon