Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 30 sierpnia 2016, 16:11

autor: Draug

Gran Turismo Sport opóźnione – premiera w 2017 roku

Studio Polyphony Digital ogłosiło, że nie zdąży z premierą Gran Turismo Sport na tegoroczną jesień. Zamiast tego najnowsza odsłona kultowej serii gier wyścigowych trafi na rynek w niesprecyzowanym okresie 2017 roku.

Mamy smutne wieści dla posiadaczy PlayStation 4, którzy czekają z utęsknieniem, aż ich konsola dorobi się jakiejkolwiek ekskluzywnej gry wyścigowej poza wydanym prawie dwa lata temu DriveClubemstudio Polyphony Digital zawiadomiło, że premiera Gran Turismo Sport nie odbędzie się w listopadzie, jak dotychczas planowano, lecz dopiero w przyszłym roku (w jego niesprecyzowanym bliżej okresie). Podany powód? Prozaiczna chęc lepszego dopracowania gry, uzasadniona wykorzystywaniem najnowszej technologii, próbą zrewolucjonizowania sieciowej rywalizacji i chęcią dostarczenia najlepszej odsłony Gran Turismo w historii. Czyli nic konkretnego, tak na dobrą sprawę.

Niestety, Gran Turismo Sport ma przed sobą jeszcze dość daleką drogę do premiery. Miłośnikom realistycznego ścigania się samochodami na PS4 zostają więc Assetto Corsa i Project CARS. - Gran Turismo Sport opóźnione – premiera w 2017 roku - wiadomość - 2016-08-30
Niestety, Gran Turismo Sport ma przed sobą jeszcze dość daleką drogę do premiery. Miłośnikom realistycznego ścigania się samochodami na PS4 zostają więc Assetto Corsa i Project CARS.

Pozostaje nam tylko mieć nadzieję, że Polyphony Digital zrekompensuje jakoś graczom dłuższe oczekiwanie. Deweloper obiecał, że będzie prezentował grę na wybranych nadchodzących imprezach w różnych częściach świata, ale byłoby miło, gdyby wykorzystano ten dodatkowy czas na przygotowanie beta-testów, które zapowiedziano w momencie ujawnienia gry, a potem się z tego wycofano. Gracze ucieszyliby się też na pewno z tradycyjnego trybu kariery, którego Gran Turismo Sport ma być pozbawione, ale na wprowadzenie takiej funkcji teraz raczej nie mamy co liczyć. Pozostaje nam uzbroić się w cierpliwość i poczekać do przyszłego roku, by przekonać się, jak twórcy spożytkowali czas dany im na przygotowanie pierwszej na PlayStation 4 odsłony tej kultowej serii samochodówek.